so 4.2.2006 | Lukáš Souček

Junioři nestačili na Slavii především ve třetí třetině

Po celý zápas měla Slavia herní převahu, avšak hosté se většinu zápasu statečně bránili. V první třetině se diváci branky nedočkali, za což mohli Energetici děkovat hlavně brankáři Tomíčkovi. Ve druhé části se Slavii podařilo proměnit dvě šance, a tak šla do závěrečné třetiny s dvoubrankovým náskokem. Na začátku třetiny se podařilo hostům snížit zásluhou Jana Šejnohy. Místo kýženého vyrovnání ale Slavia přidala další čtyři branky a rozhodla tak o konečném výsledku utkání.

V úvodní třetině se hrálo hlavně v pásmu hostů. Nějvětším hrdinou první třetiny byl hostující brankář Jiří Tomíček, který pochytal 11 gólových pokusů Slavie. Hradečtí se před branku Kamiše příliš nedostávali, i přesto se ale Jiří Janoušek dostal do velké gólové příležitosti, kterou však nevyužil.

Slavia pokračovala ve výkonech z první třetiny, dokonce na Tomíčka vystřelila až čtrnáctkrát. Obrovské množství šancí nakonec přineslo domácím ovoce. Nejprve otevřel skóre utkání Jakub Stromko a ještě dvě minuty před druhou sirénou navýšil vedení Slavie Martin Domian.

Do závěrečné třetiny nastoupili lépe Energetici, když Jan Šejnoha překvapil domácího Kamiše bekhendovou střelou. Chvíli to vypadalo, že hostům zůstaly nějaké síly na obrat, ale následovala trefa Jakuba Sklenáře, která poslala Hradec definitvně do kolen. Na 4:1 po chvíli zvyšoval Jiří Drtina, další branku přidal slavistický kapitán Michal Pavel a skóre utkání definitivně uzavřel svým druhým gólem Jakub Sklenář.