Zápasy
út 17.10.2006 | Pavel Illich

Junioři nestačili na favorizované Karlovy Vary

Přestože se hradečtí junioři dokázali po dvou utkáních, ve kterých vyšli střelecky naprázdno, gólově prosadit, na tým ze samé špice extraligové tabulky jediná vstřelená branka zdaleka nestačila. O osudu zápasu napověděla již úvodní část, ve které se hosté dostali do pohodlného tříbrankového vedení, které ve druhé třetině dokázali ještě navýšit. V poslední třetině diváci již mnoho vzruchu neviděli a tak jediným úspěšným střelcem domácích za poslední tři utkání zůstal obránce Tomáš Prostředník.

Od prvních minut byli zkušenější hráči Varů aktivnější v prostorech před brankou a hladovější po gólech. Šimko musel už ve 4.minutě čelit samostatnému nájezdu a i další tvrdá střela skončila na jeho betonu. Na konci 5.minuty už se však hosté prosadili. Před brankou se ocitl osamocený Martin Šnajdr a krátkou bekhendovou kličkou otevřel skóre zápasu. Nedlouho poté se hostům naskytla výhoda 1:17 přesilové hry 5 na 3, ale zůstala bez využití. Domácí se před branku dostávali zpočátku jen sporadicky a ve chvíli, kdy se postupně začali osmělovat v útočném pásmu, opět udeřilo na druhé straně. Únik 2 na 1 zužitkoval po Zuckerově přesné přihrávce Tomáš Brnák. Následně se Hradec dostal do oslabení a třetí branku zaznamenal v početní výhodě Jan Topinka, který dorazil do branky střelu Boguského od modré. Na druhé straně ještě dvakrát zahrozila domácí dvojice Ropický, Šimoníček, ale ani jednu ze svých šancí nedotáhli do zdárného konce.

Veškeré plány Hradce na zvrat v utkání vzaly za své hned zkraje prostřední dvacetiminutovky. Už po 67 vteřinách této části hry se při vlastním oslabení prosadil David Zucker a zvýšil na 0:4 pro Karlovy Vary. O 26 vteřin později, v téže přesilovce, však doplachtila střela Tomáše Prostředníka až za záda Závorky a po 158 minutách tak skončilo čekání Hradce na vstřelenou branku. Ovšem za dalších 31 vteřin vrátil hostům čtyřbrankový náskok Jan Bauer po pohledné kombinační akci celého útoku. Ve 25.minutě ošklivě zasáhl Sláma do obličeje hokejkou Pochobradského, který musel být ošetřen. Hradecký útočník však zápas dohrál. Karlovarský hříšník obdržel dvojitý menší trest, ale jedinou šanci v dlouhé přesilovce si vytvořil Šimoníček až v jejím samém závěru. A tak na druhé straně potvrdil heslo „nedáš-dostaneš“ Vít Budínský, který využil zmatků v domácí obraně a vymetl horní růžek Šimkovy branky. Ve 34.minutě sice Hradečtí dosáhli branky v přesilové hře, ale jejich radost překazili rozhodčí, kteří si všimli, že domácí byli na ledě v šesti. Branka tak nemohla být uznána. Ropický navíc za protesty inkasoval osobní desetiminutový trest.

V poslední třetině si Karlovarští byli dobře vědomi svého náskoku, naopak domácí měli k jakémukoliv zvratu daleko, tak už nebylo k vidění tolik příležitostí. Domácím k jakékoliv korekci nepomohly ani dvě po sobě jdoucí přesilové hry v polovině poslední části hry. Ropický ale puk do branky dotlačit nedokázal. Hosté již v útočném pásmu nebyli příliš nebezpeční, a tak diváci již branku neviděli, ačkoliv se domácí dvě vteřiny před koncem zápasu marně dožadovali korekce výsledku, když po nepřehledné situaci zůstal puk neznámo kde pod brankářem Závorkou. Hradec si tak připsal na konto další porážku, tentokrát v poměru 1:6.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Branislav Bendík 0 0 0 0 0
Patrik Černák 0 0 0 0 0
Michael Hanousek 0 0 0 0 0
Jan Hloušek 0 0 0 0 0
Jiří Janoušek 0 1 1 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Ondřej Kohout 0 0 0 0 0
Pavel Kotrč 0 0 0 0 0
Lubomír Pochobradský 0 0 0 0 0
Petr Pospíšil 0 0 0 0 0
Tomáš Prostředník 1 0 1 0 0
Tomáš Přeučil 0 0 0 0 0
Petr Ropický 0 0 0 0 0
Jaroslav Samec 0 0 0 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Jan Šejnoha 0 0 0 0 0
Jiří Šimoníček 0 0 0 0 0
Tomáš Zadina 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Šimko 60 0 6 44 88,00 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Luštinec Tomáš Luštinec - trenér Hradce Králové:
Dnes jsme na soupeře jednoznačně neměli. Z naší strany to byl chaotický výkon. Nestačili jsme bruslařsky a ani na bojovnosti jsme nepřidali. Karlovy Vary vyhráli zaslouženě.

Fotogalerie