so 26.2.2022 | Jan Brůna

Junioři nestačili na poslední Zlín, doma mu podlehli 1:2

Proti posledním Beranům za nula bodů. Hradečtí junioři se od počátku zápasu nemohli vyrovnat zlínskému důrazu a nasazení, a ačkoliv Lvi v 50. minutě snížili, Moravané domů odvezli výhru 2:1. Východočeši tak budou čekat na zaváhání Třince, který má na svém kontě jen o bod méně.

Hokej s minimem šancí branky nepřinesl

Hosté se v tabulce skupiny A nacházeli na posledním čtvrtém místě a povzbuzeni minulým skalpem lídra z Plzně vstoupili do zápasu s Mountfieldem s velkým nasazením. To činilo domácím značné problémy a na startu se na puk příliš nedostali. Hradečtí měli potíže s rozehrávkou pod tlakem, nutno však zmínit výpady Pavla Šimka a Jakuba Naara; zvláště druhý jmenovaný se skvěle prokličkoval zlínskou obranou a div že neskóroval.

Obraz úvodní části hodně ovlivnilo několik vyloučení a Hradečtí dostali k dispozici dokonce přesilovku 5 na 3, kterou ale nezužitkovali. I Berani se dočkali své početní výhody, nedokázali si ovšem vytvořit nebezpečnější pozici na střelu a po jistých zákrocích obou gólmanů skončilo první dějství bez gólů.

Druhá třetina? Gól a dvě tyčky Zlína

Na začátku prostřední dvacetiminutovky měly příležitosti oba celky a mladí Lvi na ty své mohli navázat v další dvojnásobné početní výhodě. Nestalo se, ovšem Východočeši i díky následujícím vyloučením hostí zůstali aktivnějším mužstvem.

Pak ale přišla druhá polovina prostředního dějství a v té už to bylo výhradně o Beranech. Jejich nápor vyústil až v branku Tadeáše Talafy, jenž se nerozpakoval, pohotově vypálil a zaskočil Maxmiliána Burdu – 0:1. Moravané byli na koni a z pokračujícího tlaku se zrodily ještě dvě nastřelené tyče.

Hradecké snížení na body nestačilo

V úvodu poslední třetiny bylo k vidění velmi slušné tempo, které vyhovovalo více hostům. Těm to šlapalo jak dozadu, tak dopředu, což se potvrdilo ve 46. minutě, kdy nabídku Jakuba Čechmánka usměrnil mezi tři tyče Matyáš Dědek a bylo to 0:2.

Hokejisté PSG si však zbytečně zkomplikovali situaci a krátce po chybě v obraně se domácí radovali ze snížení. Marek Pelda totiž nahodil puk ideálně na teč Radka Pilného, po jehož zásahu zůstal Dominik Šarman bezmocný – 1:2. Vstřelený gól Lvy nakopl, další však i přes šance a risk bez brankáře nepřidali a doma Zlínu těsně podlehli.