pá 25.1.2008 | Pavel Illich

Junioři nezvládli proti Liberci druhou třetinu

Další těžký zápas se silným soupeřem čekal hradecké juniory. Na jejich led zavítali liberečtí Bílí Tygři. V první třetině měl viditelnou převahu Hradec, ale střelecky ji vyjádřit nedokázal. A toho Liberec využil ve druhém dějství. Tygři vyčkali na svoje příležitosti a po čtyřiceti minutách si vytvořili tříbrankový náskok. Východočeši se dokázali prosadit až v 53. minutě, již za rozhodnutého stavu.

Po minutě hry se na Blažíčka řítil zcela sám Ropický, ale nezvládl zvednout kotouč. I v následném tlaku musel být liberecký brankář velmi pozorný. Chvíli nato si Hradec zahrál 75 vteřin přesilovku 5 na 3, ve které i docílil branky, ale tu rozhodčí neuznal. Na druhé straně mohl využít zaváhání domácí obrany Malinský, ale i Brož byl ostražitý. Ve 12. minutě liberecký Liška dokonce nastřelil břevno, ale bezbrankový stav trval. A to až do přestávky, jelikož další brankové příležitosti na obou stranách postrádaly patřičnou nebezpečnost.

Druhá třetina začala únikem hostujícího Jana Vopálky, jenž se přesnou střelou do růžku v zakončení nemýlil – 0:1. Ve 27. minutě si Hradec vytvořil velký tlak ve své čtvrté přesilové hře, ale obrana Tygrů odolala. V čase 28:51 si oba celky musely dát vynucenou krátkou přestávku, jelikož v obranném pásmu Hradce se uvolnilo plexisklo. Pauza přišla lépe k duhu Libereckým. Přesilovou hru ještě nevyužili, ale ve 33. minutě Radek Lemfeld chytře obešel domácího obránce a polovysokou střelou překonal Brože – 0:2. Netrvalo dlouho a s Východočechy bylo ještě hůře. Další početní výhodu už tygři potrestali díky Petru Kolmanovi - 0:3. Tímto stavem také třetí třetina skončila.

V závěrečné třetině se Hradečtí marně snažili smazat nulu na kontě vstřelených branek, ale bránil jim v tom buď pozorně chytající Blažíček nebo vlastní nedisciplinovanost. Ve 49. minutě se Tygrům naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry v délce 36 vteřin, ovšem gólové vyjádření přinesla až následující klasická převaha. Šťastným střelcem se stal Libor Bezděk - 0:4. Už to vypadalo, že hradečtí hokejisté branku nevstřelí, ale v 53. minutě potrestal vyloučení soupeře Ladislav Jindřich - 1:4. To byl ale jen čestný úspěch domácích, neboť to byla poslední změna ve skóre.