ne 15.10.2006 | Lukáš Souček

Junioři odehráli na Spartě vyrovnané utkání, ale body nepřivezli

Po první třetině byl stav utkání bezbrankový, čemuž také odpovídala vyrovnaná hra obou mužstev. Vyrovnaný stav se dařilo Energetikům držet až do poloviny utkání. Pak ale Sparta otevřela skóre utkání a ještě do přestávky stačila zvýšit své vedení na 2:0. Do závěrečné části šli Hradečtí s vidinou vyrovnání, ale ve 48. minutě Sparta už odskočila na rozdíl tří branek a Východošeči už nenašli síly na obrat a bohužel tak ze sparťanského ledu odjeli s prázdnou.

Úvodní třetina byl z obou stran vyrovnaná a to jak po stránce herní, tak statistické. Sparťané si připsali akorát o jednu střelu více a Hradečtí pobyli na trestné lavici o dvě minuty více. Další rozdíly už se daly hledat jen v gólových šancích. V první třetině jich ale moc nebylo, a tak jediný kdo mohl skóre zápasu rozhýbat byl v desáté minutě hradecký útočník Jan Hloušek. Ten ale samostatný únik na brankáře Michalce neproměnil, a tak se odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Když ve 27. minutě spálil další velkou příležitost Hradce Ondřej Fiedler, musela to být Sparta, která otevřela skóre utkání. Konkrétně to byl Tomáš Karpov, který dokázal zužitkovat Mrňovu asistenci. Vyrovnaný boj pokračoval nadále, avšak Sparťané ještě do sirény dokázali zvýšit svůj hubený náskok. Na listinu střelců se zapsal talentovaný hráč Sparty Dominik Pacovský, který věkově spadá ještě do kategorie dorostu.

Hradečtí i přes dvougólové manko stále doufali v otočení výsledku, avšak ve 48. minutě to již vypadalo bledě. Svým druhým gólem v utkání totiž poslal Spartu do vedení Tomáš Karpov. Energetici nedokázali ve zbývajícím čase proměnit vytvořené šance a zkušený tým Sparty už nedopustil dramatický závěr. Pražané tak Hradci vrátili porážku z první čtvrtiny soutěže a už teď je jasné, že další souboje mezi těmito dvěma celky budou více než vyrovnané.