ne 2.12.2012 | Martin Voltr

Junioři otočili dramatickou bitvu s Popovicemi a zvítězili 5:4

Jen jeden zápas měli hradečtí junioři na programu o tomto víkendu, stál ale za to. Střetnutí lídra tabulky s druhými Velkými Popovicemi slibovalo oboustrannou podívanou, což se beze zbytku potvrdilo. Hradec měl však namále, ztratil totiž vedení a soupeř se dostal dokonce do náskoku 3:1. Ještě během prostřední části ale stačili Královští lvi vyrovnat. Zápas definitivně převážili na svou stranu dvěma góly v 56. minutě a Popovice už kontrovaly jediným úderem, který završil skóre nedělního dramatu na 5:4. Dvěma brankami se blýskl Aleš Půlpán, gól a asistenci si při svém juniorském debutu připsal Daniel Voženílek. Hradečtí tak mají v čele tabulky náskok deseti bodů.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Bylo to těžké, vyhrocené utkání. Popovice hrály velmi aktivně, jak jsme to očekávali. S čím jsme ale do zápasu šli, jsme plnili jen do prvního gólu, pak jsme nesmyslně ustoupili a soupeř potrestal naše chybičky. Po jeho třetím gólu se ale utkání myslím lámalo, přeházeli jsme všechny fomace a změnili styl hry. Dali jsme dva góly a ještě jsme mohli a měli zápas rozhodnout. Ve třetí třetině jsme chtěli v této hře pokračovat, ale paradoxně nás na začátku rozhodily přesilovky. Soupeř pak ucítil šanci a měl nějaké závary. Naštěstí jsme dali dva góly a závěr jsme i přes obdržený gól zvládli takticky dobře. Uhráli jsme to na tři body, což byl náš cíl. Jsme spokojeni, kluky musím pochválit za bojovnost a za to, že utkání otočili.