pá 13.1.2012 | Lukáš Souček

Junioři otočili zápas se Ždárem a zvítězili 4:1

Hradečtí junioři v pátek odpoledne přivítali na domácím kluzišti Žďár nad Sázavou. Východočeši jsou nyní v situaci, kdy si nemůžou dovolit zbytečnou ztrátu bodů, a proto měli po první třetině se Žďárem důvod k nervozitě. Ten totiž vedl na hradeckém kluzišti 1:0, ale nakonec těsné vedení neudržel. Hradečtí využili velké marodky hostů, kteří do Hradce Králové přicestovali pouze s jedenácti hráči, a ve druhém dějství průběh zápasu třemi góly otočili. Vítězství domácích barev pečetil gólem v poslední minutě Vít Hradecký využitím dvojnásobné přesilové hry.

Miloš Říha (HC VCES Hradec Králové):
Do utkání jsme se těžko dostávali. Soupeře jsme pustili do hry a po inkasované brance se to ještě umocnilo. Navíc šance, které jsme si vytvořili jsme neproměňovali. Po vstřeleném gólu na začátku druhé třetiny místo očekávaného pokračování v nátlakové hře přišlo několik zbytečných útočných faulů, které nás zase přibrzdily. Zápas nám dnes herně nevyšel. S předvedenou hrou nemůžeme být spokojeni, ale vítězství se počítá.