pá 18.11.2005 | Lukáš Souček

Junioři po velkém boji porazili Kometu 5:2, rozhodla třetí třetina

Do úvodu zápasu domácí vkročili dobře. Hned v první minutě brněnského gólmana překonal Jan Šejnoha. Ve zbytku třetiny ale spíše dominovali hosté, kteří dokázali několik minut poté vyrovnat a 13 vteřin před první sirénou dokonce strhli vedení na svou stranu. Energetikům se povedlo zásluhou Martina Petružálka ve druhé třetině vyrovnat. V závěrečné dvacetiminutovce rozhodli o výsledku utkání tři branky Východočechů. Nejprve se trefil Ondřej Dvořák, na 4:2 zvyšoval Jiří Šimoníček a do prázdné klece dopravil kotouč Martin Dulovec.

Vstup do utkání měli lepší domácí. Hned ve 23. vteřině Martin Dulovec šikovně nahrál zpoza branky přímo na hůl Jana Šejnohy, který okamžitou střelou poslal puk za Hubačkovy záda. Ve zbytku třetiny ale určovali tempo hry spíše hosté. Prvním impulsem byla určitě vyrovnávací branka. O tu se postaral v páté minutě Zdeněk Kubica. Energetici měli chvíli poté příležitost vrátit vedení na svou stranu, ale Miloslav Čermák, jenž zakončoval souhru celé pětky trefil pouze Hubačkovu lapačku. Poté jakoby domácí chtěli spoléhat pouze na štěstí a přestali hrát. Jejich hru v obrané třetině častokrát vyzdvihl Jiří Tomíček svými zákroky, ale 13 vteřin před koncem byl krátký na střelu Libora Pinky, jenž se na začátku sezóny pokoušel do hradeckého kádru probojovat.

Uplynuly dvě minuty a 46 vteřin od začátku druhé třetiny a bylo vyrovnáno. Martin Petružálek při přesilovce nic velkého nevymýšlel a golfovým úderem prostřelil hostujícího Hubačku. Za Východočechy jakoby do druhé třetiny nastoupili úplně jiní hráči, všechno co chybělo ve dvacetiminutovce první se objevilo v té druhé. Zásluhu na tom zcela určitě měl i hradecký kotel, který již tradičně své vlajky rozvěsil v oblouku stadionu. Do konce třetiny už ale 80 přihlížejících diváků branku nevidělo, a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:2.

V závěrečných dvaceti minutách pracovaly hlavně nervy a to jak na obou střídačkách a na ledě, tak pochopitelně i v hledišti mezi diváky. Hradečtí příznivci vybuchli radostí ve 47. minutě. Jan Šejnoha se nádherně natlačil před Hubačku, ale ten ho pohledným skluzem vychytal. Následně odražený kotouč ale vleže dopravil do klece hostů Ondřej Dvořák, který se vinou zdravotních problému na led vrátil až po měsíční pauze. Hradecké publikum sotva dosedlo do sedadel, už bylo znovu na nohou. Ukázkovou přihrávku Jana Hlouška z rohu kluziště zužitkoval Jiří Šimoníček a zajistil domácím dvoubrankový náskok. Po doznění hradecké radosti se celým stadionem rozléhal hlasitý křik hlavního trenéra Komety, Jiřího Recha. Jeho slova zřejmě na brněnské hráče zapůsobila, ale jednoznačně proti byl Jiří Tomíček. Hosté ho doslova zasypali střelami, jenže na každou gólovou šanci si Tomíček vždy připravil efektivní zákrok. Místo zdramatizování závěru utkání tak přišla střela Martina Dulovce do prázdné branky, což znamenalo dva body pro Energetiky za vítězství 5:2.