Zápasy mládeže
pá 25.1.2019 | Lukáš Foff

Junioři podali špatný výkon a Jihlavě podlehli 1:3

Zápasové menu

Tohle nebyl dobrý výkon. Juniorka zakončila šňůru domácích zápasů bez jediného získaného bodu. Jihlava se dostala do vedení hned v 50. vteřině a v pohodě jej kontrolovala a navyšovala celý zápas. V nadstavbě se šlo do nájezdů a ty potřetí v řadě Hradečtí nezvládli. Dukla si tak na Vysočinu veze všechny čtyři body.

Jihlava měla skvělý začátek i konec třetiny

Hradecká sestava byla pořádně oslabena. Spoustu marodů nemohlo nastoupit a Jihlava toho dokonale využila už v 50. vteřině. Dominik Adam se na pravé straně dostal k puku a rozjásal spoluhráče hned zkraje – 0:1. Hradečtí se ujali aktivity, ale nebyli nebezpeční. To Denis Vacek v hradecké bráně musel vytáhnout několik zákroků.

Na hradecké straně měli v polovině třetiny šance Ďuriš a Poppel, jenže úspěšní nebyli. Pak přišly dvě hradecká oslabení v krátkém sledu a přesilovky dostaly Jihlavu do sedla. Dukla si vypracovala spoustu šancí, ale zdálo se, že žádnou nepromění. 29 vteřin před první sirénou ale dostal přihrávku zpoza brány Tomáš Chlubna a procedil puk za Vacka podruhé. Hosté tak předvedli skvělý start i konec do první periody.

Dukla si zkušeně hlídala náskok

Do druhé třetiny chtěl Hradec vstoupit aktivněji, což se mu podařilo. Ve 23. minutě střílel zpoza beka Dominik Šedivý, ale našel pouze lapačku Ondřeje Chaloupka. To však bylo na delší čas to poslední, k čemu se Mountfield dostal. Naopak na druhé straně hrozila Dukla z brejků. V situaci třech proti dvěma si ale neporadil dobře Miroslav Juda, jehož ráně scházela razance.

Nejlepší pasáž domácího týmu přišla zhruba v polovině zápasu. Na několik minut Duklu sevřel a Tadeáš Pinkas nebyl daleko od toho, aby snížil. Jihlava nakonec po icingu zareagovala oddechovým časem a tento tah se jí vyplatil. Tempo podstatně opadlo a šancí bylo k vidění jako šafránu. Domácí naložili velmi špatně i s přesilovkou, takže po druhé třetině byl stav stejný jako po té první.

Třetí třetina skončila nerozhodně

Do třetí třetiny vstoupili mnohem lépe Jihlavští. Denis Vacek musel vytáhnout skvělý zákrok, kterým držel naděje svého týmu. Ve 45. minutě ale inkasoval v zápase potřetí. Dukla využila přesilovou hru zásluhou Dominika Adama, který prokázal velký důraz do brány – 0:3. Jihlava dál hrála velmi dobře a vyrážela do nebezpečných brejků.

V čase 51:25 z ničeho nic vykřesal naděje Mountfieldu HK Martin Janda. Ondřeje Chaloupka překonal z hranice brankoviště. Dukla si ale i poté počínala velmi zkušeně a nebála se o výsledek. Východočeši si ani v šesti hráčích nevypracovali žádnou šanci, ba naopak málem brankář Chaloupek vstřelil branku přes celé hřiště.

V nájezdech to Lvům nejde

Nadstavba byla dlouho velice opatrná a nebyly v ní k vidění žádné šance. Necelé dvě minuty před koncem si Mountfield HK vybojoval přesilovku, se kterou ale pohrdl. Došlo tak na nájezdy, ve kterých to Hradci nejde. V páté sérii ještě vyrovnal na 1:1 Šimon Marha, ale následný pokus Patrika Rašína rozhodl o tom, že i čtvrtý bod putoval na Vysočinu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Matěj Beneš 0 0 0 0 0
Dalibor Ďuriš 0 0 0 0 0
Martin Janda 1 0 1 1 0
Jaroslav Kašpar 0 0 0 1 0
Miroslav Kukla 0 1 1 1 0
Jakub Kynčl 0 0 0 0 0
Kryštof Lang 0 0 0 1 0
Šimon Marha 0 0 0 0 0
Jakub Naar 0 0 0 -1 0
Lukáš Pajer 0 0 0 0 0
Martin Pěnčík 0 0 0 0 0
Tomáš Perička 0 0 0 -2 2
Tadeáš Pinkas 0 0 0 -2 0
Matěj Pinkas 0 0 0 0 2
Petr Poppel 0 0 0 -2 0
Vojtěch Síla 0 0 0 -2 0
Dominik Šedivý 0 0 0 0 0
Daniel Šedivý 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Denis Vacek 65 0 3 25 89,29 0 0

Ohlasy k utkání