so 28.1.2006 | Lukáš Souček

Junioři podlehli Spartě 1:5, rozhodla druhá třetina

Bohužel ani v dalším utkání se juniorům body získat nepodařilo. První třetinu sehráli se Spartou vyrovnanou partii, jenže dvacet vteřin před sirénou inkasovali první branku. Ve druhé dvacetiminutovce se Sparta rozstřílela a proměnila většinu svých šancí. Hosté si čtyřmi brankami zajistili klid ve vlastních řadách a v závěrečné třetině se soustředili především na obranu. Energetici stačili už jen zásluhou Václava Petra snížit na konečných 1:5.

Úvodní třetina přinesla vyrovnanou partii na obou stranách. Z počátku se střílelo pouze z uctivé vzdálenosti, později se však ukázalo že oba brankáři budou mít hodně práce. Hostující Neurvirth si poradil se slušnými příležitostmi domácích a Balážik si na druhé straně nevedl o nic hůře. Oba celky se už pomalu chystaly do kabin, jenže v čase 19:40 se ze závaru před brankou dostal kotouč na modrou k Davidu Joobovi, který propálil vše co mu stálo v cestě a poslal Spartu do vedení.

Hradečtí šli do druhé třetiny s jasným úmyslem vyrovnat, ale už po dvou minutách věděli, že budou muset přidat jednu branku navíc. Jeden z hradeckých hráčů si totiž smolně srazil puk do vlastní klece, branka byla připsána Karlu Tonovi. Sparta se však Východočechům stále vzdalovala. V polovině utkání totiž přidal další branku hostů Michal Bezouška a o dvě minuty později donutil Jiří Drak gólmana Balážika vystřídat. Do konce třetiny však inkasoval i Balážikův nástupce, Jiří Tomíček, který nestačil na gólovou trefu sparťanského kapitána Luboše Voříška.

Sparta šla do třetí třetiny s klidem na hokejkách, zbytečně se nehnala dopředu a myslela na zadní vrátka. Energetici chtěli výsledek v závěrečné části minimálně zkorigovat. O jejich jediný gól se ve 43. minutě postaral Václav Petr, když zužitkoval přesnou přihrávku Martina Dulovce. Poté se do několika velmi slibných šanci dostal hradecký Ladislav Lučan, ale Neurvirth si s jeho gólovými pokusy vždy poradil a tak se výsledek už do konce utkání neměnil.

V pondělí zajíždí Energetici do Liberce, ale nebudou to mít s oslabenou sestavou příliš lehké. Jan Šejnoha totiž nemůže hrát kvůli třem desetiminutovým trestům, Miloslav Čermák posílil druholigové „A“ mužstvo Havlíčkova Brodu usilující o postup do první ligy a Richard Diviš byl povolán zpět na Kladno. Za juniory nenastoupí už ani Lukáš Daňo, který je nyní v základní sestavě „A“ týmu. Navíc teď trenér Táborský nebude mít k dispozici ani celou pětku dorostenců, kteří v posledních utkáních pravidelně nastupovali. Po delší přestávce totiž pokračuje boj dorostenců o extraligu. Zápas v Liberci začíná v 18:30.