pá 19.10.2007 | Pavel Illich

Junioři podlehli Třebíči 1:3

Nelehký úkol čekal v pátečním zápase hradecké juniory. V cestě za dalšími body jim stál další soupeř, tentokrát Třebíč, která zatím patří ke špici ligové tabulky. Soupeř nakonec roli favorita splnil, přestože výrazněji nad domácím celkem nevyčníval. Klid na třebíčské hokejky přinesly dvě branky během čtyřiceti minut. I v závěrečné části si hosté splnili normu jedné trefy za třetinu, přesto se Hradci v závěru poďařilo docílit alespoň čestného úspěchu.

Opticky aktivněji vstoupili do zápasu hosté z Třebíče. V první lepší šanci se zjevil kapitán Nahodil, ale ani na dvakrát v dobré pozici neuspěl. Hra se postupně přenesla i před Ondrůjovu branku, ale při hradeckém obléhání třebíčské svatyně se neujala dorážka Pospíšila. O chvilku později vyzkoušel dobrou střelou pozornost Brožovy lapačky Burian. Hradecká šance přišla v první přesilové hře zápasu. Svobodovu střelu nebezpečně tečoval Berger, ale neuspěl stejně tak, jako Březina, který nenašel dostatek klidu zpracovat kotouč pro dorážku. Na druhé straně Fila z brejku narazil na Brožův pravý beton. První trefy do černého se tak diváci dočkali až v 15. minutě. Ideální přihrávku Fily před odkrytou část branky nemohl nevyužít Lukáš Němec. Úvodní gól dodal hostům sebevědomí, ale dalšího úspěchu se nedočkali ani při následné nebezpečné kombinaci. Závěr třetiny patřil opět Hradci, ale Ropický z otočky neprostřelil Ondrůje a k vyrovnání nevedl ani opakovaný pokus mezi betony v podání Březiny.

Druhá část hry dlouho žádnou pohlednou akci nenabídla, až ve 25. minutě nebezpečně sklepával puk ze vzduchu Burián. To však do poloviny zápasu byla jediná z lepších šancí. Až poté byly opět k vidění zajímavé akce. Šimoníčkova šikovná přihrávka do ohně však nebyla spoluhráči vyslyšena, na druhé straně tvrdá střela Dostála mířila nad. Až přišla bleskové druhá branka zápasu. Vyhrané buly v útočném pásmu Třebíče napálil z první Martin Kejda a bylo 0:2. Hned poté šli však hosté do oslabení, přesto si dokázali vytvořit další šanci. Němec však v úniku dva na jednoho nastřelil padajícího obránce Hradce. Snížení mohl nabídnout domácím sám brankář Ondrůj, jenž vyjel daleko z branky, ale souboj u mantinelu prohrál, jenže Březina nedokázal prostřelit obránce před sebou. Další možnost ke korekci měl Pilař, který se natlačil před branku, ale zamířil mimo tři tyče. Aktivitu Hradce potvrdila i přesilovka v samém závěru třetiny, ale ani jedna ze dvou ran od modré si cestu do sítě nenašla.

V témže oslabení už v závěrečné třetině měl prostor k zamíření třebíčský Burián, ale neuspěl. Podobně se vedlo i Kadelovi v přesilové hře, v akci byla Brožova lapačka. Přesto se Hradec nechtěl vzdát, ale ve dvou šancích neuspěl smolař Březina, následně ani Salava. Domácí se i delší dobu udrželi v pásmu soupeře, ale nebezpečnou přihrávku Bergera zpoza branky si Ondrůj pohlídal. Přesto se ještě diváci branek dočkali. V 57. minutě Brož neudržel tvrdou střelu Buriana a snadnou dorážkou zvýšil Martin Kejda. Přesto třebíčský brankář čisté konto neudržel. Důraz před brankou zúročil o 59 vteřin později Lukáš Pilař. Při následném vyloučení Jánského zkusil Hradec i hru bez brankáře, ale ani tato snaha již na konečném skóre 1:3 nic nezměnila.