čt 12.12.2013 | Tomáš Chramosta, Martin Voltr

Junioři poprvé v nadstavbě prohráli, nezvládli těsnou bitvu v Hodoníně

Netradičně ve čtvrtek měla hradecká juniorka na programu třetí duel ligové nadstavby, k němuž zajížděla do dalekého Hodonína. Domácí tým, který se doposud trápil, ale předvedl velmi dobrý start a i když pak Hradečtí zvýšili aktivitu, po dvou třetinách prohrávali o dva góly. Manko dokázali snížit až zásluhou Martina Bartoně v poslední minutě, kdy už bylo na vyrovnání příliš pozdě. Lvi tak našli teprve svého druhého přemožitele v sezóně.

Domácí otevřeli skóre šťastným gólem

Do čtvrtečního střetnutí týmů z opačného konce tabulky vešel lépe domácí celek, který se od prvních minut vehementně tlačil do zakončení a v úvodu utkání svého soupeře poněkud zaskočil. Do první výrazné příležitosti se dostala dvojice Flora - Charvát. První jmenovaný se šikovně uvolnil na modré čáře a prověřil připravenost Veselého tvrdou dělovkou, ale hostující brankář si poradil jak s jeho pokusem, tak s dorážkou Charváta. Do další šance se po Šálově upracované akci dostal hodonínský Janota, jenže z okraje brankoviště nedokázal dostat puk za Veselého záda.

V desáté minutě se ale Drtiči mohli radovat ze vstřelené branky. Flora sice svůj bekhendový blafák po zaváhání obrany neproměnil ve vedoucí branku, Jakub Tomi si však s velkým přispěním štěstí po této situaci vedl o poznání lépe a rozsvítil červené světlo za hradeckou brankou - 1:0.

Lvi se do hry dostali až při vlastní přesilovce, Suk ale s Bartoňovou žabičkou nenaložil jako správný kanonýr a nechal vyniknout Zollpriestera v hodonínském brankovišti. V hostující kabině mohlo být o přestávce veseleji, kdyby Žemlička neposlal kotouč ve vyložené šanci jen těsně kolem Zollpriesterovy pravé tyče.

Snaha Královských lvů nepadla na úrodnou půdu

Zkraje druhého dějství měli více ze hry hráči Hradce Králové, ovšem brankových příležitostí bylo na kontě svěřenců trenéra Luštince pramálo. K první z nich se dostal až po šesti minutách Jebavý, který po převzetí přihrávky zamýšlel protisměrnou kličku hodonínskému brankáři, ten se však nachytat nenechal. Hodonínští si zachovali bojovný přístup k hře i po přestávce, zatímco Lvům se vůbec nedařily přesilovky. Z řady nabídnutých nevyužili ani jednu a především kombinace v útočném pásmu jim vázla.

Několik minut před druhou sirénou se do zakončení z forhendové strany natlačil hodonínský Prčík, jeho kotouč jen tak proklouzal kolem pravé tyčky Veselého svatyně. Zhruba za necelou minutu už však mladí Drtiči vedli o dvě branky. David Rauš pláchnul hostující obraně po pravém křídle a zasadil Veselému ostrou ránu, která zapadla přesně ke vzdálenější tyči - 2:0.

Kontaktní gól přišel pozdě

Třetí perioda byla svázána taktikou, domácí se logicky přiklonili k defenzivnějšímu pojetí hry a vyráželi do ojedinělých protiútoků. To ovšem neznamená, že se Hradečtí nedostávali do brankových příležitostí. V jedné z nich se ocitl krátce po nevyužité přesilovce Jebavý, který si sjel za obranu a po převzetí přihrávky uháněl sám na hodonínského brankáře. Jenže své zakončení nevyřešil ideálně, pouze střelou do hrudi brankáře. O několik vteřin později se po tvrdém střetu ve středním pásmu zotavil obránce Matěj Suk, který měl rovněž kontaktní branku na holi, ale i on si počínal v předbrankovém prostoru podobně jako jeho týmový kolega.

Drtiči měli také své šance, Flora hbitou změnou směru oklamal dvojici bránících hráčů v rohu kluziště a z ostrého úhlu se natlačil před Veselého, jeho zakončení však nebylo dostatečně důrazné. Krátce po této akci se branky dočkali i Královští lvi. Martin Bartoň se nejlépe zorientoval na brankovišti a svým důrazem dostal kotouč čtyřicet sekund před koncem za záda domácího brankáře - 2:1. Vyrovnat už ale hradecké mužstvo nedokázalo, čáru přes rozpočet mu v závěru udělalo vlastní vyloučení.

Jan Prčík (SHK Hodonín):
Kluky jsme již před zápasem nabádali k aktivnímu napadání po ztrátě kotouče, což si myslím, že opravdu splnili. Chtěli jsme, aby byli trpěliví, a šance následně opravdu přišly. Vyhrávali jsme spoustu osobních soubojů, stačili jsme soupeři bruslařsky a hlavně jsme celý zápas ubojovali. Důležité je, že jsme ze šesti oslabení neinkasovali žádnou branku. Také nás dnes hodně podržel brankář. Bylo to celkově vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Utkání se hrálo od prvních minut ve vysokém tempu. V první třetině jsme po nedorozumění obrany pustili soupeře do samostatného nájezdu, který náš gólman ještě chytil, ale z následné dorážky padl nešťastný gól. Ve druhé části jsme zvýšili aktivitu v útoku. Z pěkné akce se nám nepodařilo vyrovnat, následně nás soupeř přečíslil a zakončil na 2:0. V poslední třetině jsme hráli hodně aktivně, ale bohužel při nás nestálo štěstí, i když kluci vyvíjeli enormní snahu vstřelit gól. Trefili jsme tyčku, neproměnili nájezd a konkaktní gól přišel pozdě. Soupeři můžeme pogratulovat.