pá 15.10.2021 | Jakub Houžvička, Jan Brůna

Junioři poprvé v sezóně nedali gól a těsně padli na Spartě

31 střel, avšak žádná branka. Návrat po reprezentační pauze se hradeckým juniorům nevyvedl dle představ, když prvně v sezóně nevstřelili gól a se Spartou prohráli nejtěsnějším možným rozdílem. Porážku Lvů neodvrátil ani skvěle chytající Jakub Tichý, který navíc pokryl trestné střílení. V 59. minutě ale Pražané využili přesilovou hru a na to už hosté nestihli zareagovat.

První perioda branku nepřinesla

V úvodu zápasu jsme se velkých šancí nedočkali. Při první přesilovce utkání se neprosadil Ducháč, když z pozice mezi kruhy trefil pouze pravý beton brankáře Tichého. Ten následně lapil bez větších problémů i pokusy Tomka a Šindelka. Hrálo se ve vysokém tempu, avšak bez větších příležitostí.

První výraznější šance se dočkal až ve 12. minutě Vitouch, když obral o puk Idžana, tváří v tvář Tichému ale sparťanský útočník selhal. V následujících minutách zahrozil také Hradec, Langa v dobré pozici ovšem přihrávka nenašla a Pelda po nepřesnosti v domácí obraně také neuspěl. V závěru ještě spolu do protiútoku mířili Vágner se Zembolem, tomu se však nepodařilo svého spoluhráče najít přihrávkou, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve vyrovnaném dějství se skóre nezměnilo

Druhou třetinu započali hosté velice aktivně, což vyústilo ve vyloučení domácího Kubánka. Hradec přesilovku nakonec využít nedokázal, Krbečkovi ovšem musela pomáhat i tyčka jeho branky. O několik momentů později mířil na gólmana Sparty osamocený Lang, jeho střela však pouze prosvištěla kolem levé tyče. Hradec se neprosadil ani při následném vyloučení Slavíčka, když dvě nabídnuté šance nevyužil Pelda.

Ve 33. minutě nejprve Sparta dostala Hradec pod tlak a střelu s následnými dorážkami skvěle kryl Tichý. O chvíli později pálil z levého kruhu Pilný, Krbeček jeho pokus skvěle zlikvidoval. Hra se přelévala na obě strany, na počátku 37. minuty se do samostatného úniku dostal Krupička, Tichý jeho bekhendový pokus ovšem dokonale přečetl. Brankáře hostí nepřekonali ani Ducháč s Tomovem, po druhé třetině se tak skóre neměnilo.

Pražané rozhodli přesilovkovým gólem v 59. minutě

Třetí třetina se nesla v duchu velice vyrovnané hry. Své šance neproměnili ani Matěj Beneš za hosty, ani Vágner za domácí, který se zmocnil puku po chybě Havlíčka, ale mířil vysoko nad. Tichý následně tasil skvělý zákrok lapačkou proti Kubánkově střele z první, na druhé straně zase Hradec nevyužil přesilovou hru, když se nechal vyloučit Zembol. Chvíli po konci početní nevýhody se Zembol s Vitouchem dostali do situace 2 na 1, nepřesná nahrávka ovšem možnému skórování zamezila.

V 54. minutě se před Tichým zjevil Vágner, i s jeho pokusem si však gólman Mountfieldu poradil. O dvě minuty později mířil na branku hostí Zembol, byl Peldou zahákován a pískalo se trestné střílení. I tuto krizovou situaci Hradec nakonec zvládl, když se při nájezdu faulovaného Tichý činil skvělým zákrokem. Vypadalo to, že utkání pomalu směřuje do prodloužení, ovšem necelé dvě a půl minuty před koncem byl vyloučen hostující Perička. Sparta si vyžádala oddechový čas, který domácím evidentně prospěl, soupeře totiž zatlačili a ve skrumáži po sparťanské souhře se nejlépe zorientoval Oto Theimer – 1:0. Hradec již neměl čas ani sílu na vyrovnání, Sparta tak ovládla utkání nejmenším možným rozdílem a brankář Krbeček udržel nulu.

Měli jsme 14 dní pauzu, to na kvalitě zápasu moc nepřidalo. Zápas byl z obou stran takový rozháraný, Hradec byl velice kvalitní, organizovaný soupeř. Myslím, že více vyložených šancí jsme měli na našich hokejkách my, zaplaťpánbůh, že se nám povedlo využít přesilovku minutu a půl před koncem, to zápas rozhodlo. Díky hráčům, že zápas takhle odmakali.