po 21.11.2005 | Lukáš Souček

Junioři porazili Hamé Zlín 4:2, cesta za vítězstvím nebyla jednoduchá

Dalším soupeřem juniorů bylo mužstvo HC Hamé Zlín. Tým, který se ve skupině B drží uprostřed tabulky přijel do Hradce Králové odehrát již 23.kolo extraligy juniorů. Hned v úvodu utkání za domácí skóroval Václav Petr, jenže v páté minutě bylo zásluhou Tomáše Brunce srovnáno. Další branky padaly až ve druhé třetině, nejprve se prosadil Jan Šejnoha a necelou minutu před koncem vyrovnal Pavel Bahula. Rozhodnutí o vítězi utkání tak přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. V ní ve vlastním oslabení ujel Miloslav Čermák a vrátil Hradci jednogólové vedení. To pojistil ještě tři vteřiny před poslední sirénou Ladislav Lučan střelou do prázdné branky a junioři se mohli radovat z dalších vybojovaných bodů.

Energetikům se v posledních zápaseh daří úvody a vyjímkou nebylo ani utkání proti Zlínu. Hned ve druhé minutě totiž na útočné modré našel Karel Marša najetého Jiřího Janouška, který šikovně sklepl kotouč pro Václava Petra. Ten mezi kruhy zamířil přesně a zajistil tak domácím jednobrankové vedení. Zlín ale o tři minuty pozdějí využil přesilovku a bylo vyrovnáno. Do prázdné brány dorážel nikým nehlídaný Tomáš Brunec.

Po vyrovnané úvodní třetině následovala druhá, která se odehrála v podobné režii. Akorát branky padaly trochu později. V polovině utkání našel Lukáš Daňo přihrávkou přes půl hřiště Miloslava Čermáka. Ten viděl lépe najetého Jana Šejnohu, jenž střelou zápěstím přesně trefil k pravé tyči Hrazdírovy branky. Už to vypadalo že Hradečtí do konce třetiny vedení udrží, ale v samotném závěru se vinou sporných faulů dostali do třech. Početní výhoda se podařila Zlínu v čase 39:12 využít. Na konci sehrané přesilovky byl Pavel Bahula.

Do závěrečné dvacetiminutovky jakoby domácí šli poučeni z faulů a tentokrát se provinili pouze jednou. Právě toto oslabení ale přineslo rozhodující branku celého utkání. Miloslav Čermák ve vlastním olabení ujel zlínské obraně a Hrazdírovy vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu jeho klece. Nyní byly obě role týmů všem jasné. Hradec musel vedení udržet, Zlín musel skórovat. Hamé stále více a více stupňovalo tlak a domácí znovu mohli děkovat Jiřímu Tomíčkovi za stav, který svítil na ukazateli skóre. V jednu chvíli mu dokonce proti střele Lukáš Vartovníka pomohla tyč. Energetici hru hodně zjednodušili a všechny puky vyhazovaly z pásma. Po rozehrávce Jiřího Tomíčka se tři vteřiny před koncem utkání do vyhození opřel Ladislav Lučan a trefil odkrytou svatyni hostů, kteří se právě pokoušeli o vyrovnání v power-play.