pá 18.1.2008 | Pavel Illich

Junioři porazili Mountfield rozdílem tří branek

Na led hradeckých hokejových juniorů zavítal celek z horní části tabulky, jihočeský Mountfield. V dresu Hradce se objevila čerstvá posila z Pardubic, obránce Marek Drtina. V první třetině rozhodovaly přesilové hry. Soupeř nevyužil dvě po sobě a Hradec jediné vyloučení soupeře potrestal. V úvodu druhé části navíc svůj náskok navýšil a rozpoutali útočné manévry. Po čtyřiceti minutách byl stav už 4:0. Budějovičtí se dokázali prosadit až v závěrečné části, kterou také vyhráli. Ale na konečném vítězství Hradce to nemohlo nic změnit.

Úvod zápasu byl oboustranně velmi opatrný, první příležitosti si vytvořili hosté až v 5. minutě, kdy hráli první přesilovku. Brož byl však pozorný, nebo puky míjely hradeckou svatyni. Nedlouho poté následovala další přesilovka soupeře, ale Brož střelu Horáka z mezikruží zachytil, stejně tak jako podobnou střelu Stejskala. A tak přišla první početní výhoda Hradce a sní i první branka zápasu. Bekhendovou přihrávku Drtiny propasíroval mezi Klestičovými betony Jiří Šimoníček. V 18. minutě se do velké šance dostával domácí Pilař, ale zblízka přestřelil.

Zkraje druhé třetiny nastoupili hráči Mountfieldu do velkého tlaku, ale obrana domácích odolala. Brož si dal pozor i na dotírajícího Polodnu. A rázem udeřilo na opačné straně. Střelu Petra Pospíšila našel brankář Klestil až za svými zády. Budějovice nehrály v optimální pohodě a v polovině zápasu inkasovaly hned dvakrát. Další vyloučení soupeře potrestal Ondřej Březina a hosté střídali brankáře. Nový impuls měl dodat Mountfieldu iniciativu do následné přesilovky, ale Hradec se prosadil i v oslabení. Po pravém křídle unikal Jiří Šimoníček a tvrdou křižnou střelou nedal Jansonsovi žádnou šanci. Hosty z marnosti vysvobodila až druhá přestávka.

Ve třetí části nejprve ohrožoval Jansonse střelou z první aktivní hradecký kapitán Šimoníček, na druhé straně si Brož pohlídal bekhend Zíba. Po další rychlé akci už se však hosté dočkali. Posledním, kdo se dotknul puku byl David Formánek. Hradec ale ihned reagoval. Úspěšnou dorážkou se prezentoval Jan Berger. Gólová přestřelka na východě Čech ale pokračovala. Další korekci za Mountfield zařídil Martin Havran. Za stavu 5:2 už se utkání jen dohrávalo. V 57. minutě se ještě zjevil sám před Jansonsem domácí Kubišta, ale neproměnil. To už Východočechy nemuselo mrzet, neboť favorita tohoto duelu porazili o tři branky.