ne 20.11.2011 | Lukáš Souček

Junioři porazili Písek a stále drží první příčku

Hradečtí junioři přivítali v neděli na domácím ledě Písek. První vzájemné utkání dokázal soupeř hradeckých hokejistů otočit ve svůj prospěch a připravil tak pro Východočechy první porážku v sezóně. Tentokrát ale výhodu domácího kluziště zužitkovali právě Hradečtí a podruhé si body vzít nenechali. V zápase plném nepřesností nakonec zvítězili těsně 3:2 a stále se drží v čele ligové tabulky.

Miloš Říha (HC VCES Hradec Králové):
Do utkání jsme vstoupili nešťastným gólem hned po několika vteřinách. Tím hráči znervózněli a první třetina podle toho vypadala. Od druhé třetiny jsme lépe bránili střední pásmo a dostávali se z toho do výhodných přečíslení a dostali se do dvoubrankového vedení. Bohužel místo toho, abychom dali čtvrtý gól a hráli nadále trpělivě, tak jsme hru otevřeli a inkasovali z jednoho protiútoku druhý gól. Třetí třetinu jsme si řekli, že musíme hrát trpělivě a neztrácet zbytečně kotouče. Přestože hra se nám příliš nedařila, tak jsme zápas odbojovali a závěr jsme drželi dobře kotouč. Bylo to důležité utkání a velmi dobrému soupeři jsme díky vítězství odskočili v tabulce.