pá 26.9.2008 | Martin Voltr

Junioři porazili Velké Popovice vysoko 8:2

Hradečtí junioři přehráli Velké Popovice v zápase s průběhem podobným středečnímu utkání A-týmu s Mostem. Po vyrovnaném začátku nakonec jasně dominovali a soupeř si odvezl osmibrankový příděl. Klíčová byla hradecká smršť v první polovině druhé třetiny, kdy se tým trenéra Slabého radoval hned čtyřikrát. Hattrickem se opět předvedl hradecký střelec Ondřej Březina.

První třetina mnoho zajímavých akcí nenabídla. Z průměru vybočily šance Ondřeje Březiny, brankář Popovic Slavík však odolal, i když byl před ním hradecký útočník dvakrát úplně sám. Následně cíl nenašla ani střela Tomáše Seidla od modré. Podobná situace v přesilovce v čase 13:05 ale už změnu skóre znamenala. Pavel Kotrč si na hranici útočného pásma sebral odražený puk, prostřelil vše, co mu stálo v cestě a puk se zastavil až v síti hostujícího týmu. Na konci třetiny přinesl vzruch verdikt rozhodčích, kteří poslali Hradec do čtyř pro příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté však nabídnutou výhodu nevyužili.

Naopak, v pokračujícím oslabení na začátku druhé třetiny ujeli Popovické obraně Jan Berger a Ondřej Březina a druhý jmenovaný dostal přihrávku takovou, že už pouze postrčil puk do prázdné brány. Ve 26. minutě přišla první obrovská šance Velkých Popovic. V přesilovce se před Balážikem zjevil Petržílek, hradecký brankář se však zaskvěl a k horní tyči vystřelený puk ukryl v lapačce. V téže přesilové hře nechali hostující obránci na útočné modré volného Ondřeje Kohouta, který dostal přesnou přihrávku a po pěkné akci zasunul puk mezi betony Slavíka. Po dvou hradeckých gólech v oslabení přišel za chvíli i druhý gól v přesilovce. Jan Berger zpoza brány pobídnul ke skórování Ondřeje Březinu a hradecký střelec se bekhendovým blafákem nemýlil. Minutu poté už to bylo o pět gólů. Jan Vlček se z levé strany prosadil a dokázal dotlačit puk za brankovou čáru. Ve 32. minutě přišla první odpověď hostů. Popovičtí se dostali do přečíslení a Tomáš Strejček zamířil přesně k tyči Balážikovy branky. Ke konci třetiny mohli hradečtí navýšit své vedení, ale David Šafránek v pádu nezasunul puk do odkryté klece, stav se tak do konce druhé dvacetiminutovky nezměnil.

Šestý gól domácích přišel až na začátku třetí třetiny. Adam Svoboda v přesilové hře poslal dělovku na bránu hostů a Patrik Stehno ještě stačil vložit hokejku do už tak přesné střely. Ve 48. minutě přišla další chvíle Ondřeje Březiny. Na červené čáře našlápnul k perfektnímu sólu a sám před Slavíkem s ohromným klidem poslal puk kolem vyrážečky gólmana do sítě. Dočkal se tak třetího hattricku a desátého gólu ve třech utkáních v řadě. Následná další přesilová hra Hradce trvala jen pět vteřin. Po vyhraném vhazování vystřelil David Šafránek a zaznamenal čtvrtý hradecký přesilovkový úspěch. Hosté z Velkých Popovic ještě za nepříznivého stavu 1:8 korigovali ztečovanou střelou Michala Sedláčka. Když už se zdálo, že se utkání bezproblémově dohraje, nejspíš neunesli Popovičtí tři Březinovy góly a hradecký střelec se musel bránit útoku Ondřeje Bareše, který si za faul loktem poslední dvě minuty zápasu ještě poseděl na trestné lavici.