po 9.1.2006 | Lukáš Souček

Junioři porazili Vsetín vysoko 7:3

První třetina žádnou branku nepřinesla, o to víc se však bodovalo ve třetinách následujících. Skóre utkání sice otevřeli hosté jenže domácí dokázali brankami Jakuba Luštince, Václava Petra a Lukáše Burdycha otočit stav utkání. Za stavu 3:1 začínala i závěrečná dvacetiminutovka, kterou odstartoval brankou Richard Diviš a chvíli poté skóroval Jakub Luštinec. Zcela jasný průběh utkání trochu Vsetín zdramatizoval dvěma góly, jenže Hradec přispěl stejnou měrou a po Martinu Dulovcovi uzavřel skóre utkání Jiří Šimoníček. Energetici tak mají nyní na svém kontě 28 bodů, na devátou Plzeň však stále 7 bodů ztrácí.

V úvodní třetině se přihlížející diváci branky nedočkali, i přesto že obě mužstva měla k její vstřelení ne jednu příležitost. Prvních dvacet minut ale ani jeden z gólmanů nepovolil kotouči rozvlnit síť a vypadalo to, že po zbytek utkání obě mužstva sehrají vyrovnanou partii.

Druhá dvacetiminutovka však naznačila, že zápas na góly chudý nebude. Prvním, kdo se zapsal do listiny střelců byl Daniel Vrdlovec, který ujel hradecké obraně a šikovným blafákem zasunul za Balážikova záda. Obdržený gól jakoby domácí nastartoval. Nejprve krásnou střelou pod víko vyrovnal Jakub Luštinec, po něm tečoval těsně před Šteflem Václav Petr a do třetice všeho dobrého zvýšil vedení Energetiků už na 3:1 Lukáš Burdych.

I přesto, že hosté na třetí třetinu vystřídali brankáře, gólové hody pokračovaly. Ještě než si vystřídaný Verlič vůbec stačil sáhnout na kotouč, ukázkově ho vyškolil Richard Diviš a pár chvil poté udeřil svým druhým gólem v zápase Jakub Luštinec. Vsetín však zbraně nesložil a bojoval dál. Ve 47. minutě ujel Jakub Ciupa po pravé straně kluziště a tvrdě vypálil. Trefil břevno Balážikovy klece, od kterého se kotouč odrazil do brankoviště, kde chvíli poskakoval po brankové čáře. Hlavní rozhodčí nakonec branku uznal po poradě s čárovými. Ještě v téže minutě se podobná situace opakovala. Šťastný gól byl nakonec přiznán Marku Kneblovi. Hosté však místo vytvoření tlaku chybovali v rozehrávce, kterou nemilosrdně potrestal Martin Dulovec. V 50 minutě ujížděl úplně sám na Verliče Jiří Šimoníček, jenže v pravou chvíli ho k ledu nedovoleně složil jeden ze vsetínských beků. Hradecký útočník si ale Verliče následně vychutnal z nařízeného trestného střílení a dal tak výsledku konečnou podobu.