so 17.11.2007 | Michal Potyš

Junioři porazili domácí Ostravu 3:1

Souboj dvou týmů ze spodku extraligové tabulky vyšel nakonec lépe pro hostující Hradec Králové, který porazil domácí Sarezu Ostrava 3:1. Již v deváté minutě utkání otevřel účet zápasu Ondřej Kohout a za necelých osm minut na průběžných 2:0 z pohledu hostí navýšil Jan Berger. Domácí ale nesložili zbraně a mnoha střeleckými pokusy chtěli stav zápasu minimálně vyrovnat. Jenže na jediný zásah Jaroslava Kopáče nikdo nenavázal, zato Hradečtí mohli ve 31. minutě při trestném střílení vítězství předčasně pojistit. To by nesměl Roman Dolana mířit jen do tyče Kuchařovy svatyně, a tak si tentýž hráč ponechal gól až na 51. minutu, kdy naposledy přinutil časoměřiče měnit na světelné tabuli skóre.

Po úvodním buly si domácí vyvinuli tlak, za který může mluvit nastřelená maska Brože, který zůstal po střele Ivo Mocka, na ledě několik minut otřesen. Zastoupil ho Balážík, ale hned o minutu později se opět vrátil hájit svou klec Brož. Domácí i nadále přistupovali víc agresivněji k soupeři než hosté, ale to se obrátilo v 7. minutě kdy nejprve pálil od modré Berger a Kuchař vyrážečkou zlikvidoval a následně se nechal vyloučit Kopáč. Téhle přesilovky Hradečtí využili Ondřejem Kohoutem, kterému nahrával Fiedler a bylo vymalováno. Po tomto se domácí snažili oklepat příliš velkou aktivitou v útočném pásmu, ale Hradec hrozil nebezpečnými brejky. Ve 12. minutě našlápl do úniku Berger, který nahrál Pospíšilovi, ale skvělý Kuchař vytěsnil mimo klec. Ve 13. minutě chtěli domácí vyrovnat, ale Ivo Mocek ani na podruhé neuspěl. V 15. minutě se už zdálo, že domácí hrají v klidu, ale tomuhle tvrzení nepřidala domácí obrana, která po chybě dala příležitost Šimoníčkovi, ale ten se lekl příležitosti a přestřelil. O další minutu později se zrodila pěkná akce Hradeckých na jejímž konci stál Fiedler, který to zkoušel od modré a moc nechybělo, aby Kuchař lovil puk ze své sítě podruhé. Ovšem sedm vteřin po střele Fiedlera ihned po buly skvělou individuální akci završil Jan Berger, který udělal z obránců strašáky do zelí a ani samotnému brankáři nedal šanci 0:2. I přesto, že domácí prohrávali dvoubrankovým rozdílem, jevili známky útočné aktivity, ale v 19. minutě se málem opět měnilo skóre střele jednoho z hostujících hráčů, která propadla Kuchařovi mezi betony a zastavila se o levou tyč. Naštěstí domácí obránci přispěchali včas a puk odklidili do bezpečí.

Po prvních pět minut 2. třetiny čekaly oba týmy na chybu svých soupeřů a ledy se prolomily ve 27. minutě, kdy domácí hráli přesilovku 5 na 3. V té nedal Brožovi nejmenší šanci Jaroslav Kopáč po skvělé souhře s Vajdou a Mockem - 1:2. Najednou se domácím objevila šance na vyrovnání. Po dvou po sobě jdoucích vyloučení hostí, a to v 30. minutě, se domácí ocitli v téže situaci 5 na 3. Domácí měli obrovskou šanci na vyrovnání, ale brankář byl v brance jako skála a odolal. Ve 31. minutě se po taktickém faulu poroučel na trestnou lavici Pindur, který zahákoval v situaci jeden na jednoho Dolanu a ten se postavil na trestné střílení, pří kterém měl domácí Kuchař vysloveně štěstí, protože puk mířil jen do levé tyče. Za zmínku pak už jen ve 2. třetině stojí Belancova rána na gólmana, ale ten zabránil svou lapačkou brance. Druhá třetina přinesla mnoho šancí na obou stranách, ale také i vyloučení.

Začátek třetí třetiny, zejména 43. minuta byla opět v režii hostí. Dolana se ocitl sám před Kuchařem a ten neuvěřitelným zákrokem lapačkou chytá. Dlouho se nic neudálo, až ve 49. minutě dal o sobě vědět Hanke, který vyprášil Brožovi betony. V 50. minutě se dostali domácí pod tlak, ze kterého se stala přesilovka pro Hradec, který ji v 51. minutě využil. Nejdříve Pospíšil od modré vypálil a Kuchař vykryl, ale na následnou dorážku Romana Dolany neměl žádnou šanci. Po tomto góle se domácí neuvěřitelně herně zvedli a zatlačili hosty do jejich pásma. Útočné snažení přinesl v 53. minutě zákeřný faul hostí, a rozhodčí vyloučil Březinu na 5 + do konce utkání za vražení na hrazení. Nicméně v tlaku pokračovali, avšak kýženého gólu se nedočkali. V 57. minutě se domácím naskytla poslední šance na zkorigování zápasu, kdy hráli nejprve 4 na 3 a pak deset sekund i 5 na 3, jenže puk míjel jen brankoviště Brože, který uzavřel zápas jedním inkasovaným gólem.