pá 28.8.2015 | Lukáš Štěrovský

Junioři poslední domácí zápas v přípravě nevyhráli, Chomutovu podlehli 1:3

Už to vypadalo, že po vyhraném derby nad Pardubicemi naberou královéhradečtí junioři druhý dech a pokusí se o napravení reputace z přípravy, v níž zatím získali jen dvě vítězství z jedenácti zápasů. Jenže změna se nakonec neodehrála, svěřenci trenéra Krátošky podlehli chomutovským Pirátům 1:3, když se o jediný přesný zásah domácích postaral v netradiční přesilové hře šest na tři František Hnik jednu vteřinu před závěrečnou sirénou. Přípravu zakončí junioři v úterý na ledě Vrchlabí.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Pro nás to bylo předposlední utkání před domácím sobotním zápasem s Českými Budějovicemi, kterým začínáme ligu. Řekl bych, že hlavně první třetinu jsme odehráli hodně špatně, málo aktivně. Mohli jsme prohrávat daleko víc než 0:1. Ve druhé třetině jsme se podle mého trochu zlepšili, ve třetí se už vyrovnali soupeři, nakonec jsme v šesti proti třem dali gól. Ale myslím si, že Chomutov byl po celé utkání lepší. Dlouhodobě hrajeme na pár lidí, tak na nás možná dolehla únava. Kluci toho měli opravdu dost. V sobotu a v neděli mají volno, v pondělí zase začneme a budeme se soustředit hlavně na sobotu. V úterý jedem na zápas do Vrchlabí a v sobotu to odstartujeme. Uvidíme, jestli se nám ještě někdo uzdraví, jestli hráči, co jsou na marodce, dostanou zelenou a budou moci od pondělí na sto procent začít, aby byli k dispozici na sobotní zápas.

Robert Kaše (Piráti Chomutov):
Do zápasu jsme dnes vstoupili dobře, byli jsme aktivnější než soupeř. Podařilo se nám dát gól, což se v minulých utkáních zrovna nedařilo. Za vítězství jsme rádi, i když k ideální hře to mělo daleko. Ale podařilo se nám vyhrát a jsme za to šťastní.