ne 16.11.2008 | Martin Voltr

Junioři přejeli Příbram

Sedm branek ve druhé třetině určilo výsledek nedělního utkání juniorů s poslední Příbramí 8:1. Hosté korigovali až v přesilovce čtyři minuty před koncem. Na straně domácích byla vidět především dvojice Jan Berger - Ondřej Březina, bez jejich nápadité přihrávky či bezchybné střely se obešel jen jeden gól Hradeckých. I díky nim se po dlouhé době dokázali lídři tabulky vlastní hrou bavit.

Už od začátku zápasu na ledě kralovali domácí. Třikrát zazvonili na konstrukci brány Příbrami, ale skóre otevřeli až ve 14. minutě. Přihrávka Lukáše Zörklera se odrazila k Ondřeji Březinovi a ten otevřel skóre. Sám asistující mohl o pár minut pozdeji zvýšit, ale sólo zakončil jen střelou mimo. Na konci třetiny ještě Hradečtí motali hostům hlavu při hře 4 na 3, když rozhodčí potrestal brankáře hostí za hození hole pouze dvouminutovým trestem.

Ve druhé třetině předvedli domácí nevídanou brankovou smršť. Zahájil ji Jan Berger napůl povedenou střelou do tyče, která se ale odrazila od nohy gólmana Pavlů do brány. Za minutu tentýž hráč zpoza brány uvolnil Petra Javůrka a ten po objetí brankáře se štěstím zasunul puk do brány. Další úder přišel ve 31. minutě. Byl to opět Jan Berger, který střílel z první a trefil přesně k tyči. V tu chvíli si Hradečtí mohli v útočném pásmu připadat jako na tréninku s kužely. Pod příští tři akce se podepsal nejlepší střelec domácích v dosavadním průběhu soutěže. Nejprve nikým neatakován prokličkoval Ondřej Březina pásmo a zavěsil a následně vymyslel gól pro Ondřeje Kohouta, kterému stačilo pouze nastavit hůl. O třiatřicet vteřin později už hradečtí šikulové překonávali gólmanskou dvojku Příbrami, ale gól byl o to víc povedený. Březina od modré před bránu Kotrčovi, ten z první ke druhé tyčce Lukáši Zörklerovi a ten rovnou do brány. Poslední úder třetiny si pro sebe zarezervoval Ondřej Kohout, dorážející střelu parťáka Šafránka.

Na začátku třetího dějství si hosté začali dělat naděje na korigování stavu, ale domácí je k ničemu nepustili. Na druhou stranu, všechny střely Hradeckých mířily jen do hrudi gólmana Kabyla, či mimo jeho tři tyče. Všechno jinak mohlo být v přesilovce domácích, kdy uprchli dva Příbramští, jenže Martin Klement dokázal za záchrannou brzdu zatáhnout dřív, než by se muselo pískat trestné střílení. V 56. minutě dokonce trefil Filip Černý tyč, což nejspíše předznamenalo situaci v minutě příští. V přesilovce nahazoval od modré Michael Karnoš a jeho střelu umně tečoval Jiří Loskot a Tomáš Alexa neměl šanci zareagovat. I přes pár momentů plných vzruchu, jako například dvojnásobné vyloučení Hradeckých minutu před koncem, se rozhodnutý zápas ve třetí třetině podobal spíše veřejnému bruslení. Nakonec se opakoval výsledek z prvního vzájemného zápasu a Hradec vyhrál 8:1.