pá 17.10.2008 | Martin Voltr

Junioři přibalili Písku na cestu deset dárečků

První zápas druhé čtvrtiny Ligy juniorů přijeli do Hradce sehrát mladí hokejisté Písku. Na zápas však nebudou vzpomínat v dobrém, neboť domácí jejich konto zatížili rovnými deseti góly. Po dvou hřebíčcích do jihočeské rakve zatloukli hned čtyři Hradečtí - Ondřej Březina, Jan Berger, David Šafránek a Petr Javůrek, staronová tvář v hradeckém dresu. Zápas byl bohatý i na vyloučení, kterých bylo celkem 24.

Ještě než se stačil kdokoli na stadionu rozkoukat, byl stav 1:1. Nejprve Ondřej Březina zachytil rozehrávku hostů a v osmé vteřině prostřelil hostujícího Kantora, o pět vteřin později pak vyrovnal dělovkou z podobného místa na druhé straně kluziště písecký Jan Sýbek. Při troše štěstí by oboustranná kanonáda bez přestávky pokračovala, jenže to by museli sami před brankářem uspět Hradečtí Šafránek a Fiedler nebo hostující Vácha, který trefil tyčku hradecké branky. Víc chtěli rozhodně domácí, a tak je v šesté minutě poslal do vedení navrátilec Petr Javůrek, který předminulou sezónu působil v hradeckém dorostu. To ale ještě nebylo všechno, neboť na konci minuty desáté vyslal Ondřej Březina do jízdy Jana Bergera a ten se štěstím prošťouchnul puk mezi betony píseckého brankáře. Zbytek první třetiny patřil ze všeho nejvíc rozhodčímu, který v deseti minutách udělil hned šest menších trestů. Ani jednomu z týmů se však v přesilovkách nedařilo.

Po necelých pěti minutách druhého dějství se radoval hradecký Jan Berger podruhé, když dorazil střelu Jakuba Šnejdra. Stav 4:1 jasně ukázal, v jaké pohodě se domácí nacházejí. K nezbytné opatrnosti je nakopnul v jejich vlastní přesilovce únik píseckého Tomáše Kroupy zakončený přesně k tyči Balážikovy branky a v dalším průběhu třetiny se skóre měnilo jen na straně ligového lídra. Ve 32. minutě našel Patrik Stehno najetého Jana Ježka a ten neměl s forhendovým zakončením žádný problém. Tři minuty poté přišel kuriózní okamžik, když v oslabení třech proti pěti skóroval po samostatném úniku Ondřej Březina a nešťastného Kantora v brance hostů vystřídal Václav Tábor. I jejich protějšek se musel v pokračujícím oslabení činit, jenže tentokrát se Balážik předvedl v dobrém světle. Dvě vteřiny před druhou sirénou přidal pod přesouvajícím se Táborem sedmý gól domácích David Šafránek.

V čase 43:35 přišla první chvilka hradeckého náhradního gólmana Tomáše Alexy v sezóně. Vít Křišťan obkroužil bránu a vyhnal nepřesvědčivého Jana Balážika na střídačku. I nadále pokračoval rozhodčí Wagner v nastoleném metru a prohřešky hráčů obou týmů nemilosrdně trestal. Všechny zbývající čtyři góly tak padly v přesilových hrách prostě proto, že nebylo jiného času, ve kterém by mohly padnout. Klasické výhody využil Ondřej Kohout, který trefil přihrávku Davida Šafránka přesně k tyči. Ve dvojnásobné přesile snížil na 4:8 ze svého pohledu dorážkou opět Vít Křišťan. V 58. minutě se nechtěl nechat zahanbit Petr Javůrek a do prázdné brány zasouval devátý gól domácích. Přání většiny hradeckých příznivců "deset, deset" vyplnil osmnáct sekund před koncem utkání tentokrát v přesilovce 5 na 3 David Šafránek.