so 23.11.2019 | Vojtěch Jurák, Klára Petrásková

Junioři prohrávali, pak ale zvýšili obrátky. A ve Zlíně slavili výhru!

V pátek juniorka prohrou v Olomouci přerušila vítěznou vlnu, už v sobotu se ale na ni vrátila zpět. Na ledě týmu ze spodní části tabulky o dva góly prohrávala, ještě v prostřední části však Lvi ve Zlíně vyrovnali. Členové nejproduktivnější pětky turnaje přidali ve třetí třetině další dvě trefy a Mountfield si tak z Moravy odvezl výhru 5:3.

Aktivní hokej s nasazením a šancemi – tak se prezentovaly oba celky v první třetině utkání. Hokejisté Hradce byli v útočném pásmu o něco nebezpečnější, avšak ani Ďuriš, ani Janda nedokázali ve velkých příležitostech prostřelit brankáře Šarmana. A když už se to Jandovi povedlo, tak zlínskému gólmanovi pomohla horní tyč. První gól zápasu tak vstřelil domácí Karel Holík, který se v přesilovce cpal spolu s dalšími spoluhráči důrazně do brankoviště a doslova dotlačil puk až za čáru.

Druhá třetina byla gólově mnohem bohatší, brankáři vytahovali ze svých sítí celkem pět puku. Jako první se prosadil Hradec, jmenovitě Vojtěch Síla, který stál na konci rychlé akce po vhazování v útočném pásmu. Berany vrátil zpět do vedení Vojtěch Dobiáš, a to gólem ve vlastním oslabení. Aktivní útočník využil drobného zaváhání brankáře Tichého, sjel si pro volný puk před brankou a zasunul jej podél tyče za čáru.

Brzy nato šli Zlínští dokonce do dvoubrankového vedení. Opět se trefil Vojtěch Dobiáš, který tentokrát střelou na lapačku využil přečíslení dva na jednoho. Hosté však nic nezabalili. Naopak ještě přidali na aktivitě a do přestávky stačili srovnat. Nejprve Petr Poppel překonal z levé strany brankáře Šarmana. O dvě a půl minuty později ho následoval Vojtěch Síla, který zakončil svůj samostatný únik povedenou kličkou do strany a střelou pod horní tyč. Po čtyřiceti minutách tak byl stav vyrovnaný 3:3.

V závěrečné třetině hosté dokonali obrat skóre, který započali už před přestávkou. Vojtěch Síla ukázal důraz na brankovišti, a přestože Šarman podržel spoluhráče dvěma zákroky na čáře, hradecký útočník nakonec dotlačil puk kolem tyčky do sítě a dovršil svůj hattrick. V polovině třetiny pak Matěj Morong rychlým zasunutím zpoza branky mezi betony přidal pátý gól a definitivně rozhodl o tom, že si Hradec odveze ze Zlína tři body. Domácím hokejistům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.