so 15.9.2007 | Pavel Illich

Junioři rozhodli o vysokém vítězství nad Znojmem ve druhé třetině

V dalším domácím zápase přiletěli hradecké juniory prověřit Orli ze Znojma. Hradec si od začátku vytvořil územní i střeleckou aktivitu, přesto po první třetině byl stav těsný. Navíc do poloviny zápasu Znojmo dokázalo skóre otočit. Ale následný hradecký urágán vzal hostům vítr z plachet, Východočeši vsítili pět branek během sedmi minut. Třetí třetina už se tak za rozhodnutého stavu jen dohrávala a Hradec poslední brankou dal výsledku konečnou podobu.

Lepší vstup do zápasu měli domácí, kteří se ihned nastěhovali do pásma soupeře a začali ohrožovat branku Müllera. Do první vážnější šance se dostal v 5. minutě Šimoníček, ale v poslední chvíli mu kotouč vypíchl znojemský brankář. O minutu později už se ale skóre měnilo. Střela Ondřeje Březiny propadla Müllerovi mezi rukou a tělem. Z vedení se ale Hradec radoval pouze 29 vteřin, když prakticky identickou brankou vyrovnal Stanislav Ferenčík. Poté ještě za hosty zahrozil Lechner v přesilové hře, ovšem z další branky se radovali znovu domácí. Petr Ropický vtrhnul do pásma soupeře a bekhendovou střelou neomylně zavěsil. Nedlouho poté se ještě nepřesnou střelou z otočky prezentoval Bendík. Zbytek třetiny se potom dohrával za územní převahy Hradce a skóre se nezměnilo.

Měnilo se ale hned zkraje druhé třetiny, kdy po 21 sekundách vyrovnal Stanislav Ferenčík. Znojmo vycítilo šanci a ve 28. minutě se radovalo z vedoucí branky. V přesilové hře skóroval trestuhodně osamocený Jan Lattner. V tu chvíli by asi málokdo čekal, jakou přestřelku rozpoutají hradečtí střelci. S rychlou odpovědí přispěchal necelou minutu po brance hostí Jakub Salava a vyrovnal. Zanedlouho strhnul vedení opět na stranu domácích při signalizované výhodě Jan Berger, jenž trefil zpoza branky odkrytou svatyni Znojma. Následovala přesilovka Hradce a tlak na obránce Znojma sílil. Pospíšil se ještě zastřeloval, ale hned po skončení výhody se podruhé trefil dorážkou Jan Berger. Brankář Müller raději přepustil své brankoviště náhradníku Kacetlovi. Ovšem uběhlo pouhých 54 vteřin a i druhý znojemský brankář lovil puk ze sítě. Nájezd dva na jednoho zúročil Tomáš Kubišta. Znojemští v těchto fázích jen nevěřícně přihlíželi produktivitě domácích, zejména když za dalších 40 vteřin potrestal další zmatky v obraně Znojma Petr Pospíšil. V témže čase, kdy časomíra ukazovala 35:23 byla z nezjištěných příčin druhá třetina ukončena a dohrávala se po přestávce s třetinou třetí. V závěru dohrávané druhé části při přesilové hře ještě promáchl na brankovišti Fiedler. Přesto měli hráči Hradce před poslední dvacetiminutovkou dostatečný čtyřbrankový náskok

Třetí třetina už se tak jen dohrávala, o výsledku zápasu již bylo prakticky rozhodnuto. Brožovu pozornost nejprve vyzkoušel zpoza branky znojemský Barák, zadruhé straně pro změnu neuspěli v nájezdu dva na jednoho Šimoníček s Pospíšilem. V dalším oslabení už se ale Jiří Šimoníček po individuální akci mohl radovat z další branky Hradce. Znojmu nepomohla ke korekci stavu ani převaha dvou hráčů v poli trvající 55 vteřin. V jediné vážnější šanci Duba zblízka přestřelil. Na druhé straně Kacetla zachránilo od další pohromy břevno a poradil si i s tvrdou střelou Budaje. Přesto Hradec hlídal vývoj zápasu a průběžně motal hlavy znojemských zadáků, ovšem dalších branek už se domácí nedočkali. Když v poslední minutě neuspěl v ojedinělé šanci ani agilní znojemský Barák, mohli se hráči Hradce radovat ze zaslouženého vysokého vítězství.