ne 27.3.2011 | Tomáš Božek, Martin Voltr

Junioři se s Kláštercem poprali opět vítězně, tentokrát jen o gól

Barážové odvety zahájili junioři domácím zápasem s Kláštercem nad Ohří. Hradečtí třemi brankami opanovali úvod utkání, jenže hned vzápětí pustili svého soupeře do dvou nájezdů a ten je s díky využil. Na to domácí reagovali v polovině utkání brankou na 4:2 a od té doby se museli starat hlavně o bránění svého náskoku. Skvělými zákroky jim v tom pomáhal brankář Jaroslav Pavelka, ale čtyři minuty před koncem třetí třetiny v oslabení tři na šest už inkasoval. Nejtěsnější ztrátu však už Klášterec nedokázal stáhnout a Hradec tak svého soupeře porazil i ve druhém vzájemném zápase extraligové baráže. Stále tak drží teoretické šance na extraligu, to však musí příští týden porazit Třebíč i Budějovice a doufat v zaváhání Jihočechů na ledě Klášterce.

První třetina plná branek

Do zápasu se oba týmy vrhly naplno a hned v první minutě byly vidět šance na obou stranách, ale oba brankáři byli na místě. Poprvé se skóre zápasu měnilo v osmé minutě zásluhou Ondřeje Březiny, který si vybruslil od levého mantinelu a jeho střela propadla Zavadilovi mezi rukou a tělem – 1:0. Za pár minut se domácí radovali podruhé, když využili hned svou první přesilovou hru – Jiří Světlík vystřelil z pravého kruhu a Hradec vedl 2:0. O necelé tři minuty později přidali Hradečtí už třetí gól – Aleš Půlpán získal za brankou puk, přihrál ho Jiřímu Světlíkovi a ten podruhé v zápase překonal Zavadila – 3:0.

Hosté to však nevzdali a ani ne za minutu se také oni prosadili – Jaroslav Flieger vysunul ve středním pásmu do brejku střelce Jana Tomana, který bekhendovým blafákem překonal Jaroslava Pavelku – 3:1. O chvilku později po chybě první hradecké obrany hosté udeřili podruhé – Petr Hučko se také dostal do samostatného nájezdu a střelou pod břevno snížil na rozdíl jediné branky – 3:2.

Ve druhé periodě se prosadil jen Knotek

Zatímco v první třetině padlo pět gólů, druhá část zápasu byla na branky mnohem chudší. Na konci 23. minuty mohli hosté vyrovnat, když jeli opět dva na jednoho, ale Kovářovi klička s bekhendovým zasunutím nevyšla. První a jediná branka ve druhé třetině padla na konci 33. minuty. Ondřej Březina chvilku po konci přesilovky z rohu přesně našel neobsazeného Martina Knotka, který střelou k bližší tyčce znovu vrátil Hradci dvoubrankové vedení – 4:2. I hosté si však vytvářeli šance, jmenovitě především Lukáš Zeman. Ten se na přelomu 38. a 39. minuty dostal po hradeckých zaváháních do dvou velkých příležitostí, ale pokaždé ztroskotal na skvělém Pavelkovi. Po čtyřiceti minutách tak domácí tým vedl 4:2.

Klášterec ve třetí třetině už jen snížil

Na začátku 46. minuty si domácí po faulu Zemana zahráli přesilovku, ve které si vytvořili velký tlak, ale zvýšit náskok se jim nepodařilo. Velké šance si vytvářel i Klášterec, to když pro změnu ve své přesilovce mohl snížit Martin Štelcich. Jaroslav Pavelka se ale výborně přesunul a lapačkou rozesmutnil kláštereckého útočníka. Pět minut před koncem třetiny nabídli Hradečtí svému soupeři další možnost díky vlastní nedisciplinovanosti. V klasické přesilovce Jaroslav Flieger z otočky ještě trefil pouze tyčku hradecké branky.

Když pak putoval na trestnou další domácí hráč, hosté si vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Risk v šesti proti třem se jim vyplatil, neboť obránce Ondřej Blažek střelou od modré překonal Pavelku, který měl zakrytý výhled – 4:3. Časomíra se však po brance zastavila až v klasické výhodě, a tak hosté museli dál útočit už do plných. Klášterec i tak zařídil práci pro Pavelku a ještě znovu to zkusil bez brankáře. Dvakrát se ale provinil zakázaným uvolněním a to ho stálo zbytek šancí na vyrovnání. Zápas tak skončil těsným vítězstvím domácího týmu.

Tomáš Luštinec (HC VCES Hradec Králové):
Utkání jsme začali velice dobře, ale za stavu 3:0 jsme polevili a po hrubých chybách v obraně jsme si nechali zbytečně dát dva góly a zápas jsme zdramatizovali. Soupeře to nakoplo a my jsme měli do konce zápasu obrovské problémy. Druhá třetina byla vyrovnaná, náš gól nám trochu pomohl. Ale v závěru zápasu jsme se dvěma hloupými fauly dostali do oslabení, soupeř toho využil a v power-play 6 na 3 dal kontaktní gól. Jarda Pavelka opět chytal v celém průběhu zápasu velice dobře a podržel nás.

Michal Jäger (HC Klášterec nad Ohří):
Dnešní utkání bylo z obou stran parádní, oba týmy hrály útočný hokej. Byl to bezstarostný zápas, protože baráž je v podstatě už rozhodnutá. Škoda, že se nám ke konci zápasu nepodařilo vyrovnat, šance jsme na to měli. Dostali jsme čtyři góly, které tam domácím padly spíš se štěstím. My se naopak v koncovce pořád trápíme, dnes jsme neproměnili tři, čtyři vyložené šance. Myslím, že tomu utkání by remíza slušela, nicméně s naším výkonem jsme spokojeni a odjíždíme se zdviženou hlavou. Byl to hodně podobný zápas jako ten první u nás, kde nás taky strašně trápila koncovka a nevyužili jsme řadu tutových šancí. Sami pořád dostáváme góly po dorážkách, kdy puk propadne gólmanovi skrz rameno a ruku, a podobně.