pá 28.10.2005 | Lukáš Souček

Junioři šesti brankami zdolali první Kladno

Na první branku nemuselo 120 přihlížejících diváků dlouho čekat. Hned ve 48. vteřině utkání Kladno udeřilo a potvrdilo tak nedůslednost Energetiků v úvodech zápasů. V průběhu nadcházejících čtyř minut hosté spálili tři samostatné nájezdy a vypadalo to, že se bude opakovat stejná písnička z předešlých zápasů. S tím ale nesouhlasil Jaroslav Samec, který vyrovnal střelou zápěstím od modré a následovaly dva gólové úspěchy z hole Martina Dulovce. Ve druhé části zvyšoval už na 4:1 pro hosty gólem v oslabení Ladislav Lučan. Kladno se sice další brankou postaralo o snížení stavu, ale autor čtvrté branky Východočechů vrátil svému mužstvu znovu tříbrankové vedení. Následovala poslední dvacetiminutovka, v níž se Kladno dotáhlo na svého soupeře až na rozdíl jediné branky, ale byl to právě Ladislav Lučan, který střelou do prázdné branky dovršil svůj čistý hattrick a dal tak výsledku konečnou podobu.

Hned v úvodu utkání museli Hradečtí lovit puk ze své sítě. Po 48 vteřinách hry zajistil Kladno jednogólové vedení Martin Látal. Následovaly obrovské šance Východočechů. Nejprve jel úplně sám na brankáře Lva Václav Petr, ale stejně jako Ladislav Lučan, který se ve stejné šanci ocitl dokonce dvakrát, neproměnil. Už to vypadalo, že smolná koncovka z předchozích utkání je znovu na světě. V tu chvíli ale vyhrál v útočném pásmu vhazování Jiří Šimoníček, Tomáš Regner přiťukl na Jaroslava Samce, který lehkou švihovkou překvapil Jakuba Lva od modré. O dvě minuty později našel Karel Marša dobře najetého Martina Dulovce. Ten jel na Lva úplně sám a šikovně zasunul kotouč za jeho záda. Úplně stejná šance se naskytla témuž hráči minutu před sirénou. Tentokrát ho na modré zastihl přesným pasem Lukáš Jirousek. Martin Dulovec už neměl potřebný klid na zakončení, jelikož mu na záda dýchal jeden z kladenských beků. I tak ale v tísni dokázal podobným gólem navýšit hradecké vedení, po zbytek zápasu ale svému mužstvu už pomoci nemohl. Po povedené koncovce následoval náraz do mantinelu, který mu zapříčinil zranění zad. Kladenské publikum ho ale i přes dva gólové úspěchy vyprovodilo z hřiště potleskem.

Ve druhé třetině měli Energetici jasné pokyny, plnit stoprocentně všechny obranné úkoly. Navíc ještě ve vlastním oslabení ujel Ladislav Lučan, elegantně se zbavil posledního domácího obránce a střelou mezi betony vyhnal Jakuba Lva z branky. Ten přenechal své místo o dva roky mladšímu spoluhráči, Lukáši Cikánkovi. Ve 25. minutě na 2:4 snižoval Jakub Valský, u jehož branky si připsali asistence Procházka a Hlusička. Zbývalo přesně 34 sekund do sirény, když se Ladislav Lučan gólově prosadil podruhé a navrátil svému mužstvu tříbrankové vedení.

O přestávce zřejmě na domácí zapůsobily hlasivky trenéra Blažka, jenž s výkony svých svěřenců nemohl být příliš spokojen. Poslední dvacetiminutovka byla jednoznačně v režii Kladna, které dvěma brankami vrátil do hry Tomáš Hudíček. Energetici sice o branku vedli, ale do konce utkání zbývalo ještě devět minut a domácí byli při chuti. V této chvíli mužstvo podržel několika efektivními zákroky Jiří Tomíček. V posledních chvílích zápasu už domácím nezbývalo nic jiného než zkusit vyrovnat v závěrečné power-play. Miloslav Čermák ale vybojoval kotouč v obraném pásmu, přenesl hru na Václava Petra, který věnoval závěrečnou branku Ladislavu Lučanovi. Ten tak dovršil svůj čistý hattrick v nervy drásajícím utkání a osm vteřin před koncem určil definitivní podobu výsledku.