pá 3.11.2006 | Pavel Illich

Junioři si proti Vajgaru s chutí zastříleli

Téměř ve hru kočky s myší se změnil zápas dvou posledních týmů extraligové tabulky. Hradec už po sedmi minutách vedl 3:0 a zřejmě tak rychle zlomil odpor soupeře, který už po dvaceti minutách střídal brankáře. Do poloviny zápasu hosté tahali za kratší konec, poté se hra mírně vyrovnala. Hradec si však nadále vytvářel řadu vyložených šancí a konto soupeře tak zatížil osmi brankami. O všechny se dokonce postarala jediná útočná řada.

O osudu zápasu leccos napověděla rychlá úvodní branka Hradce, o kterou se po 63 vteřinách hry postaral Jan Hloušek. A než se hosté vzpamatovali, již prohrávali 2:0, podruhé rozvlnil síťku za Kalčíkem Jiří Janoušek. Hradec v tu chvíli byl na koni a rychlou kombinací nadále zle zatápěl obráncům Vajgaru. Když v 7.minutě přidal třetí zásah Jan Šejnoha, byli domácí v sedmém nebi. Lépe si úvod tak důležitého zápasu nemohli představit. Jedinou větší šanci Vajgaru v první třetině neproměnil Dolina, a když se neujal ani na druhé straně závar před Kalčíkem, mohl si brankář Vajgaru konečně vydechnout. Přesto byl do první přestávky ještě jednou překonán. To se výstavní dělovkou pod víko prosadil Michal Pavlů. Luxusní náskok si Hradec s přehledem hlídal.

Ve druhé třetině se objevila nová tvář v brance Vajgaru, ale ani Kuchař na svůj příděl dlouho nečekal. Druhou polovinu čtyřminutové přesilovky využil osamocený Jan Hloušek, ve 28.minutě zvyšoval Jiří Janoušek už na 6:0. V tu chvíli byli hosté zralí na ručník, ale opak byl pravdou. Ropického sólový únik vychytal Kuchař a následně začali být hráči Vajgaru o poznání nebezpečnější. Zvýšenou aktivitu hostí korunoval úspěšnou střelou z mezikruží Jaroslav Murgaš. Navíc série přesilových her přinášela Vajgaru další šance, avšak střelu Doliny zastavila spojnice tyče a břevna. Hradec nápor soupeře odvrátil a podruhé šel do kabin s bezpečným náskokem 6:1.

Třetí třetina už se dohrávala jen z povinnosti, Hradec však dále bavil diváky pohlednými kombinacemi. Několik jasných příležitostí však nedokázali domácí proměnit v další branky. Ujala se až akce z 53.minuty, kdy zakončoval Jan Šejnoha. O tři minuty později zvýšil při přesilové hře střelou z první Michal Pavlů. Hradečtí začali pomýšlet na populární „desítku“, ale nestalo se. Naopak korekce výsledku se dočkali hosté, zpoza branky z otočky překonal Šimka podruhé Jaroslav Murgaš. V čase 59:52 ještě byl sražen v úniku hostující Dolina a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám poškozený však se svojí střelou neuspěl a Hradec tak mohl slavit vysoké a důležité vítězství 8:2. Čtyři hráči domácích si připsali po dvou brankách, navíc Hradec získal před svým soupeřem v tabulce náskok již 8 bodů a zároveň se posunul blíže k mužstvům před sebou.