so 1.10.2011 | Tomáš Božek, Lukáš Souček

Junioři si v důležitém utkání s Brodem nakonec body rozdělili

Hradečtí junioři měli hned ve třetím kole ligy juniorů před sebou velký test. Postavili se totiž pravděpodobně největšímu soupeři z celé skupiny, kterým je Havlíčkův Brod. Ve vyrovnaném utkání bylo k vidění spousta zajímavých situací. Oba týmy měly několik příležitostí zápas strhnout na svou stranu. Nakonec největší roli sehráli oba brankáři a dva favorité na postup do baráže se museli spokojit s dělbou bodů.

V první třetině branka nepadla

Do zápasu vstoupili domácí aktivně a vytvářeli si více šancí, ale Zvolánek v brance hostů všechny střely pochytal. V polovině dvanácté minuty se do obrovské šance dostal Milan Valášek, ale ani on na brankáře Havlíčkova Brodu nevyzrál. O dvě minuty později našel Hlavatý před brankou Hradeckého, ani on však Zvolánka nepřekonal. V závěru třetiny se několikrát vylučovalo a do druhé části hry tak Hradec mohl nastoupit v početní převaze dvou hráčů.

Druhou periodu zvládli lépe hosté

Když už to vypadlo že přesilovka pěti proti třem zůstane nevyužita, tak pět sekund před jejím koncem otevřel skóre zápasu Marek Voženílek. Vedení však domácím moc dlouho nevydrželo, o malou chvíli později na druhé straně vystřelil Martin Hynek, Sejpal jeho střelu vyrazil před sebe a puk se dostal na hokejku Erika Nováka, který vyrovnal na 1:1.

Přesilovku si po vyloučení Bujňáka zahráli i hosté, ale Hradec se ubránil. Na začátku 32. minuty udělala domácí obrana velkou chybu, kterou potrestal David Kozlík a Havlíčkův Brod šel do vedení – 1:2. Další branka už ve druhé třetině nepadla a tak po 40 minutách vedli nejtěsnějším rozdílem hosté.

Hradec ve třetí třetině vyrovnal

Na začátku třetí části mohl vyrovnat Filip Ropický, ale Zvolánka ještě nepřekonal. Domácí si zahráli další dvě přesilovky a tu druhou využili sekundu před jejím koncem. Filip Ropický vystřelil z pravého kruhu a bylo srovnáno – 2:2. Na začátku 50. minuty byl Lukáš Zet vyloučen na 2+2 minuty a Hradec čekaly těžké chvíle. Havlíčkobrodští si vytvořili několik velkých šancí, ale všechny pochytal skvělý Sejpal. V poslední minutě několik sekund před závěrečným hvizdem mohl rozhodnout o vítězství hostů Václav Pecen, který ujel hradecké obraně, ale nedal a zápas tak skončil nerozhodným výsledkem.

Miloš Říha (HC VCES Hradec Králové):
Celou první třetinu předvedla obe mužstva velmi dobrý a aktivní hokej ve vysokém tempu. Tady jsme měli více ze hry i více šanci my. Po využité přesilové hře na začátku druhé třetiny jsme přestali bruslit a toho soupeř využil a výsledek otočil. Ve třetí třetině jsme měli poměrně stalý tlak a dokázali jednu z přesilových her využít. Pokračovali jsme v tlaku, který však ukončilo nešťastné vyloučeni, ze kterého bylo oslabení na čtyři minuty a to logicky dostalo soupeře do závěrečného tlaku, i když měl největší šance zápasu až po této přesilovce. My jsme v posledních deseti minutách měli jen jednu brejkovou situaci, takže jsme s bodem nakonec spokojeni. Na závěr bych určitě vyzdvihl výkon brankáře Sejpala.

Milan Chalupa (HC Rebel Havlíčkův Brod):
My jsme neměli co ztratit. Dnes nás bohužel přijelo hodně málo, měli jsme jen pět beků a devět útočníků. V této sestavě jsme chtěli sehrát s Hradcem co nejlepší utkání, což si myslim, že se nám povedlo. Bohužel hned na začátku jsme měli první zranění, otřes mozku. Ve druhé třetině zlomený nos a před koncem zápasu nám vypadl třetí hráč, který dostal do zubů. Dohrávali jsme zápas pouze na dvě pětky a góly dostali jen při oslabení. Pro nás je to velký úspěch a chtěl bych klukům poděkovat, že bojovali. Postoupit zpět do extraligy není náš prvotní cíl. Kdyby se ta šance naskytla, tak určitě budemem chtít hrát co nejvýše. Nás letošní cíl je vychovat minimálně jednoho hráče pro A tým.