pá 21.2.2014 | Tomáš Chramosta, Martin Voltr

Junioři si v přesilovkách vystříleli první výhru nad Hodonínem

Teprve podruhé za nadstavbovou část dokázali hradečtí junioři získat dvě výhry v řadě. V pátek odehráli netradičně brzy utkání na ledě Hodonína, s nímž v úvodních dvou zápasech nebodovali, a tentokrát se jihomoravskému soupeři dokázali pomstít. O jejich vítězství 4:1 rozhodla třetí třetina, ve které hráli tři přesilovky a měli v nich stoprocentní úspěšnost. Hattrickem se blýskl Michal Procházka.

Hradec šel do vedení ve vlastním oslabení

Odpolední duel ve své první části mnoho krásných akcí nepřinesl, oba celky se v počátku utkání poněkud hledaly zejména při rozehrávce, Hodonínští si navíc vypracovali pramálo střel na to, aby mohli pomýšlet na gólové ohrožení Bernartovy klece. Naopak to byli Hradečtí, kdo byl útočně výraznější v úvodním dějství střetnutí. V šesté minutě po Šepsově ráně zazvonila Lunerova pravá tyčka, když nejistý zákrok hodonínského brankáře mohl potrestat bekhendovou dorážkou Martin Bartoň.

Lvi byli paradoxně nejnebezpečnější v početní nevýhodě. Drahoš Jebavý se svou brejkovou příležitostí u domácího gólmana nepochodil, zato Michal Procházka o pár minut později ujel hodonínským bekům v oslabení a povedeným bekhendovým blafákem překonal Ondřeje Lunera – 0:1. Ten samý hráč mohl ještě před první sirénou využít Šálovu hrubku ke vstřelení druhé branky, puk mu však v pozici mezi kruhy sjel z hole.

Rychlé vyrovnání vrátilo domácí do hry

Pět minut po zahájení druhé dvacetiminutovky dokázali Drtiči srovnat. Jejich akce přišla jako blesk z čistého nebe, když se povedenou individuální akcí prosadil domácí útočník Adam Duchoslav – 1:1. Prakticky okamžitě poté hlavní rozhodčí neuznal spornou branku hradeckého týmu, což nahněvalo Tadeáše Ouzského natolik, že si vysloužil osobní trest do konce utkání za opakované protesty.

Královští lvi se na rozdíl od domácích borců dokázali propracovat k povedené přesilovkové akci, jenže Nedvídkovu štiplavou ránu z pravého kruhu zlikvidoval Luner senzačním zákrokem lapačkou. Michal Procházka, střelec úvodní branky, byl i nadále při chuti. S přehledem prokličkoval hodonínskou obranou, jeho cesta za gólem však záhy skončila na výstroji domácího gólmana. Po čtyřiceti minutách hry se tak šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Tři hradecké přesilovky = tři góly

Jenže domácí junioři poslední třetinu zápasu absolutně nezvládli. Hradečtí začali trestat v přesilovkách, ve kterých úřadoval zejména Michal Procházka. Tento útočník nejprve v šestačtyřicáté minutě šikovně tečoval Matějčekovo nahození do pravé šibenice. O tři minuty poté se Michal Procházka nemýlil v zakončení na okraji brankoviště, zkompletoval hattrick a rázem Východočeši vedli o dvě branky – 1:3.

V polovině třetí periody mohl slovácký celek vrátit do zápasu Černohous, který byl faulován v samostatném úniku na brankáře a vysloužil si za to trestné střílení. Hodonínský útočník však pod tíhou okamžiku tento moment nezvládl, když svým pokusem pouze vyprášil Bernartovy betony. Zato Královští lvi si ještě stihli připsat poslední zářez na pažbě, když třígólový střelec Procházka ideálně našel hůl Lukáše Nedvídka, jenž bez přípravy proměnil další přesilovou hru a podtrhnul tak hradecké vítězství na jihu Moravy – 1:4.

Jan Prčík (SHK Hodonín):
Věděli jsme, že soupeř bude chtít hrát agresivní hokej, ostatně jako vždycky. Jde vidět, že byl na nás velice dobře připravený, vzhledem k tomu, že proti nám ještě nevyhrál a chtěl tuto skutečnost zlomit. Dnes jsme se Hradci Králové nevyrovnali hlavně silově, zkrátka jsme byli fyzicky slabším týmem. Ale herně to z naší strany nebylo úplně špatné, ve druhé přestávce jsem kluky nabádal, aby hráli zodpovědně a trpělivě. Bohužel jsme byli nedisciplinovaní, ve čtyřech opravdu nemůžeme soupeře porazit.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Přijeli jsme do Hodonína odčinit dvě porážky, které nám hodonínští hráči uštědřili. Hráči výborně plnili pokyny, podařilo se nám vstřelit více branek, což se nám v posledních zápasech moc nedařilo. Hodně jsme se věnovali také přesilovkám, nacvičovali jsme je na trénincích a jsem rád, že jsme v nich vstřelili tři branky. Navíc nás podržel výborně chytající brankář.