po 4.12.2006 | Pavel Illich

Junioři slibně rozehraný zápas s Libercem ztratili v poslední třetině

Nadějně rozehraný zápas s Libercem hradečtí junioři nedotáhli do zdárného konce. První třetinu vyhrál soupeř o branku, stejně tak se vedlo domácím v části druhé. V poslední třetině se dlouho oba týmy nedokázaly přes množství šancí prosadit, až v její polovině dvěmi rychlými brankami rozhodli Liberečtí o svém vítězství, které v samém závěru ještě pojistili.

Oba týmy šly od začátku zápasu dravě za úvodní brankou, potažmo za vítězstvím, a tak byl k vidění hokej ve svižném tempu s šancemi na obou stranách. Během úvodních pěti minut si obě mužstva vyzkoušela po jedné přesilové hře, ovšem bez brankového efektu. Přeci jen mírně aktivnější Liberec se dočkal branky v 9.minutě, když skóre zápasu otevřel Vladimír Besonov. V následné přesilovce Hradec nedokázal vyrovnat, stejně tak jako soupeř zvýšit ve stejné výhodě nedlouho poté. A tak se šlo do kabin poprvé za stavu 0:1.

Aktivní pojetí hry se ve druhé třetině střídalo na obou stranách. V určitých časových intervalech bylo střídavě rušno před oběma brankami. Kýženého vyrovnání se Hradec dočkal na začátku 27.minuty, kdy Šimoníčkovu přihrávku úspěšně zužitkoval Tomáš Nermuť, coby nová akvizice v hradeckém mužstvu. Od té chvíle se Hradečtí osmělovali v útočném pásmu ještě více, ale brankově svoje šance vyjádřit nedokázali. Nepomohly jim k tomu ani dvě početní výhody v polovině zápasu. A tak málem udeřilo na druhé straně, ovšem dorážku jednoho z hráčů hostí z bezprostřední blízkosti brankář Brož skvělým přesunem zneškodnil a puk našel ve své lapačce. I po této šanci si Liberec vytvářel tlak a šance, ovšem stav 1:1 trval i po čtyřiceti minutách.

Nadějný stav vybízel domácí hráče ke strhnutí výsledku na svojí stranu a obraz hry se dle toho začal zpočátku závěrečné třetiny utvářet. Ve 42.minutě se před Blažíčkem zjevil úplně sám Pavlů, ale nedokázal svojí šanci využít. O chvíli později na křižnou přihrávku nedosáhl Šimoníček, v těchto fázích zápasu měl Hradec převahu. Až do 50.minuty, kdy se v dobrých střeleckých pozicích dvakrát vyskytl Bárta, avšak domácí brankář Brož stále držel nerozhodný stav. V čase 51:04 se ale k opakované střele dostal Miroslav Kopic a propálil vše před sebou – 1:2. Nedlouho poté mohl Hradec opět vyrovnat, ale Janoušek se marně natahoval po přihrávce Šejnohy. Uběhlo 70 vteřin od druhé liberecké branky a domácím bylo ještě hůře, když inkasovali při vlastním oslabení. Po 7 vteřinách této výhody vrátil vyraženou Bezděkovu střelu do odkryté svatyně Michal Bárta. Dvě rychlé branky definitivně vzaly domácím vítr z plachet a veškerá snaha o korekci výsledku již byla marná. V 55.minutě Liberečtí neproměnili nájezd 2 na 1, a tak teoretická šance na vyrovnání pro Hradec ještě žila. Náznaky šancí v blízkosti branky hostí však k úspěchu nevedly. Navíc posledních 66 vteřin dohrávali domácí v oslabení a Liberec dokázal ještě tuto výhodu využít. Mezi střelce se 14 vteřin pře koncem zápasu zapsal také Radim Křišťán a upravil tak výsledek na konečných 1:4.