pá 16.9.2022 | Vojtěch Honzík, Petr Koval

Junioři stále čekají na první venkovní bod. Plzni podlehli 2:4

Junioři nezažívají ideální vstup do sezony. Po pěti kolech brali výhru pouze z vyrovnaného utkání s brněnskou Kometou. Proti silné Plzni ztratili začátek a ve 23. minutě prohrávali o tři branky. Naději ještě vykřesal na konci druhé třetiny gól Lukáše Krále. Západočeši však dovolili Mountfieldu jen kosmetickou úpravu Matěje Giesla, jenž snížil šestnáct vteřin před koncem na konečných 2:4 z pohledu Lvů.

Utkání odšpuntoval Giesl, který dostal na levém prostoru dostatek času, avšak střela šla mimo. Podobně si po chvilce vedl i Novotný, jenž na sebe vzal přečíslení dvou na jednoho. Pak ale uspěli domácí. Škoda po devíti vteřinách využila početní výhodu, když nejprve z osy hřiště trefil levou tyč Dominik Soukup, dorážkou ale již uspěl Josef Dáňa. Modrobílí poté sami oslabení ustáli, aby v plném počtu navýšil náskok svých barev Marek Soukup. Tři vteřiny před úvodní sirénou mohl snížit Giesl. Tomu přihrál puk Beneš, Bočan se ovšem stihl přemístit.

V úvodní akci druhého dějství byl Prášek, který pláchl do úniku. Po kličce ale mezírku mezi betony Bočana nenašel. A tak přišel trest na druhé straně. Brzy na to po rychlém ťukesu udeřil podruhé Marek Soukup. Po chvilce natáhl ke střele přes obránce z osy hřiště Pešek a pořádně protáhl Kasala. Východočeši kontrovali Lukášem Králem, který si u pravé tyče našel sražený pokus Michala Beneše a dodal poslední dvacetiminutovce větší náboj.

V úvodu poslední třetiny oba celky ustály oslabení, poté ale již modrobílí další trest soupeře velmi rychle využili. Po sedmi vteřinách hry se totiž do pravého horního rohu trefil Marek Soukup, čímž dokonal svůj hattrick. Snížení měl vzápětí na čepeli Nevšímal, Bočan byl ale v souboji s hradeckým útočníkem úspěšnější. Plzeňský gólman musel šestnáct vteřin před koncem ještě jednou lovit puk ze své sítě, když Královu střelu tečoval Matěj Giesl. Úřadující mistr z Plzně i tak dokráčel pro svou první letošní výhru, zatímco Hradec padl počtvrté z pěti mačů a venku ještě nezískal ani bod.

Mario Žalčík 60 31 4 27 87,10 0 0

Důležitým výstupem z utkání je, že jsme vyhráli, protože jsme to po třech porážkách potřebovali. Co se týče výkonu, tak se mi trochu zdálo, že jsme neměli pohyb, jaký bych si představoval. Ale důležitější než výkon byl výsledek. Samozřejmě tam je spousta chyb a nedostatků, ovšem máme hodně mladý tým. Já věřím, že se bude do budoucna zlepšovat, ale nyní je tam celá řada věcí k nápravě.