pá 27.2.2015 | Radek Kozel

Junioři stvrdili první místo jasnou výhrou o sedm branek nad Třebíčí

V posledním domácím utkání nadstavby přivítali junioři celek SK Horácká Slavia Třebíč. Ta ztrácela před utkáním na Mountfield dvacet bodů a do východočeské metropole přijela pouze se čtrnácti hokejisty. Navíc hned šestici hráčů tvořili starší dorostenci! Hradečtí měli výborný vstup do utkání a již ve 12. minutě vedli 4:0. V průběhu zápasu byli domácí jasně lepší, Šeda se blýskl hattrickem a Třebíč tak byla poražena i v šestém vzájemném zápase, tentokrát 8:1! Lvi si tak ještě více upevnili první místo v nadstavbové části.

Hradecká dominance v úvodní třetině

Domácí hokejisté se hned od prvního střídání usídlili před brankou Třebíče a již ve 3. minutě se po střele Ondřeje Kopty, kterou si do vlastní sítě tečoval hostující obránce, ujali vedení – 1:0. A pro hosty bylo ještě hůře, když ve 4. minutě střelou z mezikruží zvýšil Aleš Krátoška na 2:0. Východočeši byli i nadále lepším týmem a junioři z Třebíče se jen obtížně dostávali ze svého obranného pásma. V 9. minutě protancoval hostující obrannou hradecký Kopta, jeho střelu sice dokázal ještě brankář Svoboda vyrazit, na dorážku Vlastimila Šedy však byl již krátký – 3:0.

Domácí Lvi se s tříbrankovým vedením nespokojili a po hezké individuální akci se ve 12. minutě bekhendem prosadil Lukáš Bezděk – 4:0. Východočeši se i nadále pokoušeli o zvýšení náskoku, avšak udeřilo na druhé straně, když v 16. minutě ujel domácí obraně David Jirák a po kličce brankáři snížil na 4:1. A protože v samotném závěru zůstala přesilová hra domácích nevyužita, skóre se již nezměnilo.

Mountfield si vedení pojistil dalšími třemi góly

V úvodu druhé třetiny se častěji vylučovalo, než hrálo. Ani to však Východočechům nevadilo a při vlastním oslabení 3 na 4 přidal ve 23. minutě svou druhou branku v zápase Vlastimil Šeda – 5:1. Mountfield byl i nadále aktivnějším týmem a tlačil se do zakončení. Hosté hrozili především z rychlých brejků, které však málokdy dotáhli až do zakončení.

V průběhu třetiny oba týmy zvýšily agresivitu a na ledě přibylo menších strkanic. Ani to však domácím nezabránilo v tom, aby svůj náskok ještě navýšili. Ve 37. minutě ujel hostující obraně Michal Procházka a z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře Svobodu – 6:1. Již v závěrečné minutě druhého dějství se při hře 4 na 4 střelou do odkryté klece prosadil hradecký Patrik Kratochvíl a zvýšil již na 7:1.

Mountfield si své vítězství již pohlídal

Do třetí třetiny vstoupili lépe Lvi, avšak proti kličce Vladyky se zaskvěl hostující brankář. Úspěšnější byl ve 46. minutě Vlastimil Šeda, který tečoval střelu od modré a završil tak hattrick – 8:1. Ani přes velký rozdíl ve skóre hosté utkání nezabalili a proti pronikajícímu Tůmovi musel zasáhnout domácí brankář Ašenbrenner.

Východočeši však i nadále diktovali tempo utkání a hosty několika výbornými zákroky podržel brankář Svoboda. V závěru utkání vyfasovali domácí Krátoška a Kastner desetiminutové osobní tresty za nesportovní chování. A jelikož i další velké šance domácích zůstaly nevyužity, zůstal stav utkání již nezměněn.