so 6.12.2014 | Aleš Novotný, Lukáš Štěrovský

Junioři teprve podruhé v sezóně prohráli, nestačili na Přerov

Třetí kolo nadstavbové části bylo na programu během pátku. Zubři z Přerova hostili Mountfield, který na Moravu přijel s nerozhodnou bilancí: Na kontě měl jedno vítězství a jednu prohru, co se skupiny „O postup“ týče. I přes převahu, kterou se svěřenci trenéra Krátošky prezentovali, nakonec všechny body zůstaly na přerovském ledě a nadílka se tak – teprve podruhé v sezóně – nekonala.

Domácí museli otáčet skóre

První šance zápasu se zrodila na domácí straně, ale tísněný Kratochvíl na Veselého v bráně vyzrát nedokázal. Další minuty pak patřily Hradeckým. Šeda se střílejícím Pilařem sice ještě neuspěli, ale Petr Dudák už pak z prostoru mezi kruhy načal gólový účet – 0:1. Mountfield mohl své vedení rychle navýšit, přesilovkové šance Matějčka a Miškáře však lapil pozorný Grigárek.

Hosté za nevyužitou přesilovku draze zaplatili. Při přečíslení Kratochvíla a Smolky scházelo druhému jmenovanému razantnější zakončení, pak se ale napřáhl Petr Školoud a kotouč málem protrhl síťku v bráně. Zubry gól povzbudil, což brzy přineslo další úspěch. Školoud bombou vyprášil Veselého beton, od nějž se puk odrazil k Šimonu Kratochvílovi a ten nekompromisně zacílil pod horní tyč – 2:1.

Nerozhodný stav vydržel jen něco málo před dvě minuty

Na začátku druhé „dvacky“ byli domácí opět pod tlakem a velkou chybou povolili soupeři srovnat krok. Lukáš Kastner měl před bránou dostatek času i prostoru zakončit a nemýlil se. Z vyrovnání se však Hradec radoval jen něco málo přes dvě minuty. Rychlou akci Zubrů zakončil povedenou ranou Petr Školoud – 3:2.

V polovině utkání dvakrát domácí pykali za faul a soupeř měl řadu možností na další srovnání skóre. Šedovu ránu však Grigárek vyrazil a po Pilařově střele schoval touš do lapačky. Následně neuspěl ani Kastner, který se přes obránce tlačil do koncovky, a tak Přerov znovu trestal. Šťastný famózní přihrávkou vyslal do úniku Patrika Zavřela, který Veselému nedal šanci a vyhnal jej z kasy – 4:2. Náhradník Ašenbrenner musel hned po několika vteřinách řešit velký závar a odolal s pořádnou dávkou štěstí.

Hradec marně doháněl ztrátu

Ve třetí třetině domácí nic neslevili ze své bojovnosti a snahu Mountfieldu snížit úspěšně odráželi. Vzadu navíc měli Grigárka, který dál hostům kazil radost. Nepřišel si na něj střílející Miškář s Pilařem ani Malinský, jenž měl po průniku před bránu jasnou tutovku. Na straně Zubrů mohl zase skórovat Kratochvíl, který se prokličkoval k bráně, ale zakončil mimo.

Přece jen se pak Hradečtí dostali znovu na dostřel jediné branky. Na modré čáře vypálil Lukáš Bezděk a kotouč přes clonící hráče zapadl k tyči. Hosté dál tlačili, přílišná ofenzíva se jim však vymstila. Po spolupráci Müllera s Kratochvílem totiž putoval kotouč na rozjetého Petra Školouda, který si sjel k bráně a z bekhendu svým třetím gólem v zápase zvýšil na 5:3.

Hradec se ani dvě minuty před koncem nevzdal, zkusil hru bez brankáře a ještě závěr zdramatizoval. Padesát sekund před koncem dorazil kotouč do brány Jiří Uhlík. Více už však hosté nestihli, a tak po výsledku 5:4 získal všechny body do tabulky Přerov. Hradec utrpěl teprve druhou porážku v sezóně, obě se však zrodily až v nadstavbové části soutěže. V té Mountfield vyhrál ze tří zápasů zatím jednou.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov):
Věděli jsme, že to se soupeřem, který má jednoznačné cíle postupu do extraligy, budeme mít velmi těžké. Byly tam pasáže, kdy nás Hradec přehrával, ale bojovností, obětavostí a hlavně plněním taktických věcí, jsme ten zápas vyhráli. Hodně to stálo i na brankářích. Soupeři oba příliš nezachytali, naopak nás Grigárek výborně podržel. Asi nevyhrál lepší tým, ale ten bojovnější. Myslím si, že za bojovnost jsme si vítězství zasloužili.