so 6.1.2024 | Tomáš Kalas

Junioři ukončili černou sérii, proti Přerovu rozhodli v nájezdech

Skvěle! Juniorka přerušila sérii čtyř proher a proti Přerovu brala dva body, i když to měla po dvou třetinách rozjeté náramně. Vedla totiž 2:0, Zubři však dokázali během necelých šesti minut srovnat a poslat utkání až do nájezdů. Ty už však byly plně v režii domácího týmu. Z úvodních tří sérií proměnil tři a vítězný nájezd Lukáše Pajera zařídil Lvům dva body!

Do důležitého utkání vstoupili junioři posíleni o Lukáše Pajera, jehož přítomnost na ledě byla znát. „V pátek mi volal trenér, že mají hodně zraněných, je tam i nějaká stopka, tak jestli nechci pomoct. S tím jsem samozřejmě souhlasil a přijel jsem týmu pomoct,“ prozrazuje pozadí jeho nasazení do první útočné formace.

Hned v prvním střídání navíc ukázal svou kvalitu, když vyhrál souboj a připravil palebnou pozici pro Štěpána Černého, jehož pokus Žurek sice neudržel, Pajer však na brankovišti kotouč za záda přerovského brankáře nedostal. Hradec měl opticky více ze hry a častěji byl na puku, šance si ale nevytvářel.

Nepomohla mu ani přesilová hra po vyloučení Halíka v polovině sedmé minuty. Stejně tak se ale nezadařilo ani hostům, jejich početní výhoda byla navíc krojena o špatné střídání. Krátce poté si vytvořili Lvi velkou příležitost, v polovině 14. minuty ale Hora cílil po Novotného průniku těsně nad.

Druhá třetina začala v o poznání divočejším tempu. Po necelých dvou minutách ujel sám na branku Pajer, svůj forhendový blafák ale příliš natáhl a zakončil jenom do boční sítě Žurkovy branky. Přerovu se stalo osudným další špatné střídání. Osm sekund před návratem na led totiž sehráli Hradečtí rychlou kombinaci, na jejímž konci bylo přesné zakončení Valdise Dommerse.

O něco hůře se Zubrům dýchalo na konci 28. minuty, přestože to pro ně byla nešťastná trefa. Lukáš Pajer dostal nahrávku na kruh od Fialy a vypálil Žurkovi na vyrážečku. Přerovský gólman poslal puk nad sebe, ten však nabral takovou rotaci, že mu jakožto dezorientovanému zapadl za brankovou čáru. „Trefil jsem mu rameno a od něj se to odrazilo do vzduchu. Dokonce jsem chvíli ten puk ani neviděl, až potom v brance. Byl to takový šťastný gól, ale i takové se počítají. Akorát jsem nic takového v kariéře asi nedal,“ směje se jinak stabilní člen kádru prvoligového Kolína.

Cesta za třemi body se ale Hradci zkomplikovala poté, co během pěti sekund došlo ke dvěma faulům a Přerov měl 115 sekund přesilovky 5 na 3! Tu využil velmi rychle, v čase 43:22 vystřelil z pravého kruhu nad Mrázkovo rameno Radim Hradil a zápas tak byl stále zcela otevřený. Hosté byli rázem lepším celkem a na začátku 49. minuty jim to vyneslo srovnání. Bárta vyhrál buly, a Adam Tomiga z modré prostřelil brankáře. „Po vstřelení gólu je to vždy tak, že je tým v laufu. Přerov to ukázal, začal více bruslit, jezdit a dostával nás pod tlak. Těch deset minut jsme nehráli dobře a vrátilo se nám to dvěma brankami,“ přiznává Pajer.

V dramatickém závěru byli blíže výhře Hradečtí. V polovině 58. minuty ale Adam Novotný neproměnil únik, do kterého se dostal po propadu přerovské obrany. Poslední perné sekundy před Žurkem hostující pětice zvládla, a tak se pokračovalo do prodloužení.

V něm měl ohromnou příležitost přesně v polovině pětiminutovky znovu Adam Novotný, když mu Pinkas nalil puk na hranici brankoviště, ale nadvakrát nejmladší extraligový střelec Žurka nepropálil. Muselo se tak jít do nájezdů, které byly tak trochu formalitou. Východočeši v nich skórovali ve třech sériích třikrát, zatímco Přerovští ani jednou, a tak vítězný nájezd Lukáše Pajera přisoudil Hradci druhý bod. „Je to pro mě jeden z oblíbených nájezdů, které používám, věřil jsem si na něj,“ přibližuje, proč zvolil variantu s rozhýbáním brankáře a zakončením do prázdné.

Výhrou 3:2 v nájezdech tak přerušili Lvi sérii čtyř proher v řadě a odskočili poslednímu Motoru na devět bodů. Právě s ním se utkají v pondělí a šikovný forvard cítí, že to bude důležité utkání. Navíc ani on nebude chybět v sestavě. „Proti Budějovicím potřebujeme bodovat, odskočit od posledního místa a zabojovat ještě o předkolo play-off,“ má jasno o důležitosti duelu bývalý mládežnický reprezentant, který bronzové tažení juniorů na letošním mistrovství sledoval. „Koukal jsem na to a měl otevřenou pusu, neměl jsem popravdě ani slov. Možná to bylo i štěstí, ale to přeje připraveným a kluci si to za třetí třetinu zasloužili,“ gratuluje na dálku bronzovému týmu.