pá 7.10.2005 | Lukáš Souček

Junioři v Liberci prohráli 3:0, rozhodovaly přesilovky

Bohužel se juniorům ve čtvrtek střeleckou smůlu prolomit nepodařilo. První třetina vyšla hostům podle představ, pečlivě bránili a dokázali si vypracovat gólové šance. Druhá část zápasu měla obdobný průběh, jenže domácí se postupně dostávaly do tlaku. Dvojnásobnou přesilovku Liberce proměnil necelé dvě minuty před sirénou Martin Rýgl. Další branky padali až v samotném závěru znovu v přesilovkách. Na 2:0 zvyšoval Michal Pavlů a konečnou podobu dal výsledku Martin Bárta.

Velmi dobrý vstup do zápasu měli Hradečtí. Hned po úvodním vhazování se mezi dvojicí libereckých beků prosmýkl Ondřej Dvořák a jel úplně sám na domácího Nedvídka. Hradecké pravé křídlo volilo střelu z mezikruží, kterou však liberecký gólman vytěsnil lapačkou. Domácí se do první vyložené šance dostali v sedmé minutě. Kapitán Liberce Daniel Špaček těsně za modrou vystřelil tahem a jeho střela se otřela o horní tyč Tomíčkovy branky. O pár minut později měl před sebou úplně prázdnou branku Vojtěch Němec, ale hradecký brankář gólu zabránil skvělým gymnastickým zákrokem. V 15. minutě mohl otevřít skóre utkání Martin Petružálek, ale vylámal si zuby na Nedvíkovi. Podobně skončil i Miloslav Čermák, který neproměnil samostatný nájezd minutu před koncem první třetiny.

Do 30. minuty drželi Východočeši se soupeřem krok. Na Nedvídka dokonce jel úplně osamocený Ondřej Dvořák a pár minut po něm Martin Dulovec. Ani jeden ze jmenovaných hráčů ale branky nedocílil. Od poloviny utkání měli více ze hry domácí. Svou aktivní hrou donutili hosty ke zbytečným faulům, které jim později přinesly úspěch. Nejprve byl velice sporně vyoučen Jan Šafář. Z následné přesilovky si domácí vypracovali slušnou šanci, na jejímž konci byl Jan Divíšek. Ten ale trefil pouze tyč a ještě se snažil kotouč za záda Tomíčka doslova propasírovat. To se nelíbilo Václavu Petrovi, který ho nedovoleným zákrokem odstavil a Liberec měl výhodu přesilové hry 5 na 3. Zakončení na sebe vzal Martin Rýgl, když z otočky střelou po ledě otevřel skóre utkání.

Ve třetí třetině měli Energetici pár světlých chvilek, ale tempo hry převážně určovali domácí. Značnou měrnu k tomu určitě přispěly přesilovky, které rozhodčí domácím nabízel. Jednu z nich v posledních třech minutách potrestal Michal Pavlů a Hradeckým nezbylo nic jinéh než vrhnout všechny síly do útoku. Závěr zápasu dohrávali ve čtyřech, přesto se snažili o zvrat zápasu. Ve vlastním oslabení chtěli vsadit na brejky. To se jim ale nakonec nepodařilo a 30 vteřin před závěrečnou sirénou dal výsledku konečnou podobu Martin Bárta.