čt 4.1.2024 | Lukáš Hrdina, Šimon Zemánek

Junioři v derby ztratili třígólový náskok, v nastavení padli 4:5

Předchozí rok zakončili nejstarší hradečtí mládežníci třemi prohrami v řadě, na jež výsledkově navázali i v úvodním klání v roce 2024. Lvi vedli po trefách Miroslava Dobnera, Jaroslava Práška, Petra Fialy a Jakuba Jóna ještě v 35. minutě 4:1. Domácí se ale dokázali do zápasu vrátit a šestnáct sekund před třetí sirénou dokonce vyrovnat zásluhou Dominika Pavlaty. Stejný hráč se poté trefil i v prodloužení, čímž rozhodl o bodu navíc pro Pardubice.

Do úvodní třetiny vstoupili lépe hosté, kteří šli v osmé minutě zásluhou Miroslava Dobnera do vedení, po dobré přihrávce od Valdise Dommerse – 0:1. Následně byly k vidění početní převahy na obou stranách, ale ani jedna přesilovka gólovou radost nepřinesla. Druhá trefa Hradce přišla v sedmnácté minutě poté, co Marek Mach našel najíždějícího Jaroslava Práška, jenž přesně zakončil za záda pardubického gólmana – 0:2.

Ve druhé periodě se protrhl pytel s góly. Střelecké hody odstartovali domácí, kteří snížili v jednadvacáté minutě. Koudelka rozjel rychlou útočnou akci, při níž adresoval přesnou přihrávku na hokejku Tadeáše Kalužíka, jemuž střela sedla a rozvlnila hradeckou síť. Následně však Mountfield opět odskočil. Tentokrát se o to zasloužil Petr Fiala, jenž tvrdě od modré propálil Viléma střelou nad beton – 1:3. Další zářez vzápětí přidal Hradec i z čepele Jakuba Jóna, ke kterému se dostal kotouč po delší kombinaci v útočném pásmu a dělovkou ke vzdálenější tyči poslal Mountfield do tříbrankového vedení.

Následně byl dlouhou dobu klid, ale to se změnilo v šestatřicáté minutě, kdy se o slovo přihlásil první pardubický útok. Konkrétně Adam Fiala přijal přihrávku od Pavlaty a po nájezdu před svatyni soka překonal Vojtěcha Mrázka. V závěru prostřední dvacetiminutovky se Dynamo dostalo ještě do početní výhody, kterou v poslední minutě třetiny využil Jakub Koudelka – 3:4.

Opatrný průběh závěrečné periody oživil až šestnáct vteřin před závěrečnou sirénou Dominik Pavlata, jenž při hře bez brankáře, po rychlém protiútoku vyrovnal, čímž poslal utkání do prodloužení – 4:4. V nastavení se na rozhodnutí čekalo přes tři minuty, poté se domácím hrdinou stal opět Dominik Pavlata, jenž završil pardubický obrat. I druhé gólově bohaté východočeské derby aktuálního ostrého ročníku tak ovládlo Dynamo, po předchozím výsledku 7:4 tentokrát uspělo 5:4 po prodloužení. Mladé Lvy čeká další mač už tuto sobotu, kdy doma od 12:30 vyzvou přerovské Zubry.

Vojtěch Mrázek 63 36 5 31 86,11 0 0

Do zápasu jsme vstoupili dobře, první třetina se nám vydařila, hráli jsme v podstatě podle našich představ. Dodržovali jsme pokyny, měli dobrý pohyb a hráli jednoduchý hokej. V úvodním střídání druhé části dal soupeř gól, což nás naštěstí nevykolejilo. Vrátili jsme se zpět ke hře z předchozí části, dali jsme další branky, vedli 4:1 a všechno pro nás vypadalo fajnově. V tu chvíli jsme ale bohužel, zřejmě kvůli příznivému vývoji duelu, začali přehrávat situace, ustoupili jsme od jednoduchosti. Soupeř se do konce druhého dějství dostal na dostřel jedné branky. Do třetí periody jsme šli s tím, že se vrátíme k práci, která nám přinesla v první půlce mače úspěch. Náš výkon ve třetí třetině byl slušný, i když se Dynamo občas dostávalo do tlaku. Ve vší smůle, šestnáct sekund před koncem Pardubice při hře v šesti srovnaly. V prodloužení jsme měli šance na rozhodnutí, bohužel nedáme ani samostatný nájezd, zatímco soupeř rozhodne z takové pološance…