čt 3.10.2013 | Rudolf Bernart, Martin Voltr

Junioři v rámci Metuje Cupu porazili chrudimské A-mužstvo 6:3

I v době, kdy už hradečtí junioři hrají ligovou soutěž, přišel na řadu jeden přípravný zápas. V rámci Metuje Cupu sehráli Královští lvi duel s A-týmem Chrudimi, hrajícím krajskou ligu. V malém východočeském derby byl k vidění spíše technický hokej a i když Hradec ještě deset minut před koncem prohrával, čtyřmi góly v závěru dokázal utkání zlomit a vyhrát 6:3.

V prvním dějství měli ze hry víc Hradečtí

Od začátku utkání bylo vidět, že nejstarší mládežnická kategorie Královských lvů se nachází ve skvělé herní pohodě, kterou díky čtyřem úvodním vyhrám v lize dokázala přenést i do přípravného utkání. První velkou šanci měl Lukáš Žemlička, který se obtočil kolem brány, ale Ament byl připraven. Nicméně o pár minut později ve stejné situaci už tentýž hráč dokázal dostat kotouč do branky a poslal hosty do vedení – 0:1.

Po úvodním gólu se hra vyrovnala a ukazovali se i Chrudimští. Ze strany střílel Brožek, ale ani on, ani nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal Bernartovu svatyni vážněji ohrozit. Ke konci první třetiny si však domáci vytvořili souvislý tlak, který výustil ve vyrovnání stavu. Radim Zrůst vybojoval kotouč za brankou a dostal se až ke střele. Ta se ještě neujala, ale Ugo Dobiáš, další z někdejších hráčů Pardubic, už propasíroval puk za brankáře Hradce a zajistil domácím vyrovnání – 1:1. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina kopírovala tu první

Ve druhém dějství nejprve tahali za kratší konec domácí, když povolili hradeckým juniorům několik přesilovek, ve kterých si mladíci z pod Bílé věže dokázali vytvořit několik šanci. Ament však odolával. Jebavý už dokonce zvedal ruce nad hlavu, nicméně jeho střela skončila pouze na tyči. Gól přišel až ve 30. minutě, kdy se skvělou prací v předbrankovém prostoru prosadil Tadeáš Ouzký – 1:2.

Po vstřelené brance Hradečtí polevili a dovolili Chrudimi dostávat se do šancí. Z mezikruží pálil Dobiáš pouze do připraveného Bernarta. O minutu později se ve stejné situaci ocitl Zrůst, ten však branku přestřelil. Snaha se ale domácím vyplatila. Příhravku Dvořáka zpoza brány v poslední minutě prostředního dějství ještě Bernart zblokoval, ale k puku se dostal opět Radim Zrůst, který se nemýlil a srovnal stav na 2:2.

Výtečný finiš přisoudil Hradci výhru

Nejvyrovnanější pasáž přišla po druhé přestávce, šance byly vidět na obou stranách. A domácím se podařilo dostat poprvé v zápase do náskoku. Ve 45. minutě se Marek Dvořák prosmýkl kolem obránce a doslova dotlačil kotouč za Bernarta – 3:2.

Vstřelená branka vlila domácím krev do žil a vytvořili si tlak. Ten však nedokázali proměnit v branku, čehož později litovali. Skvěle sehraná přesilovka totiž zajistila Lvům vyrovnání! Autorem důležitého gólu byl Daniel Souček, který neměl po Wolfově střele problém zavěsit – 3:3.

Od tohoto momentu převzali otěže zápasu Královští lvi. Nejprve se po Žemličkově přihrávce prosadil Michal Procházka a vrátil vedení na stranu Hradeckých. O pět minut později se střelou z mezikruží prosadil Martin Bartoň. A aby toho nebylo málo, skóre uzavřel v 59. minutě Daniel Šeps, který prostřelil Amenta z úhlu – 3:6.

Hradečtí si tak domů díky skvělému závěru přivezli povzbudivé vítěžství před dalším soutěžním víkendem, kdy nejdříve zajíždějí na led Krkonoš a v neděli přivítají doma celek Tábora.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
S mužským týmem Chrudimi jsme odehráli kvalitní utkání. Dvě třetiny jsme hráli na čtyři pětky, ale za stavu 2:2 jsme do té třetí nasadili pouze tři formace. Nakonec jsme ji vyhráli 4:1 a slavili vítězství.