pá 19.3.2010 | Lukáš Rousek, Jiří Mokrý

Junioři ve druhém utkání baráže inkasovali v Třebíči desítku

Hradec Kr. - Ke druhému utkání baráže o juniorskou extraligu zajížděli hradečtí junioři do Třebíče. Zápas začali skvěle, vedli 2:0 a 4:1, přesto nakonec odcházeli z ledu se sklopenými hlavami po porážce 10:6. V tabulce baráže teď vede o skóre Třebíč, Hradec je druhý a Klášterec nad Ohří třetí. Do extraligy postupuje pouze první tým.

Zápas začali lépe hosté. Do tlaku se dostali i díky dvěma rychlým vyloučením domácích hráčů. Už ve třetí minutě při hře čtyř proti pěti střílel Tomáš Bujňák a trefil se přesně do levého horního růžku Wolfovy svatyně. Aby toho nebylo málo, tak o dvě minuty později zvýšil na 2:0 pro Hradecké Jan Ježek, který potrestal špatnou rozehrávku domácího gólmana. Domácí střídačka na dvougólové vedení hostí zareagovala oddechovým časem. Domácí od této chvíle začali hrát o hodně aktivněji a výsledkem byla první branka v Alexově síti. Postaral se o ni Tomáš Vondráček, který šikovně tečoval střelu Romana Kadely.

Hradec ale opět odskočil do dvougólového vedení. Jan Vlček ujel a z brejku zamířil přesně mezi Wolfovy betony - 1:3. V šestnácté minutě bylo pro Třebíč ještě hůř. Ondřej Březina dostal před brankou až příliš času a prostoru a střelou do odkryté svatyně zvýšil už na 1:4. Hned za třináct vteřin ale odpověděli domácí. Krásnou střelou z levého kruhu snížil svým druhým gólem v zápase Tomáš Vondráček. V devatenácté minutě po gólech hladový Tomáš Vondráček dosáhl hattricku. Ostrčilovu střelu tečoval přesně a už to bylo jen o gól 3:4. Na hattrick potřeboval Vondráček sedm minut a pětačtyřicet sekund.

Necelých pět minut po začátku druhé třetiny bylo vyrovnáno. Pavel Vyhnálek dorazil do sítě Alexou vyraženou Čtveráčkovu bombu – 4:4. Krátce nato byl vyloučen třebíčský Roman Kadela, ale domácí se ubránili. Krátce po návratu vyloučeného Kadely šli domácí do vedení. Martin Belatka nahodil puk do klubka hráčů před hradeckou bránou a Alexa ho zaregistroval až v síti. V jednatřicáté minutě už domácí vedli o dvě branky. Martin Dočekal projel kolem mantinelu a prostřelil Alexu pod vyrážečku. Tuhle důležitou branku dali domácí v oslabení. Tomáši Vondráčkovi ani tři gólové zářezy na jeho hokejce nestačili a tak vstřelil čtvrtý. Dostal přihrávku za brankou, udělal tři rychlá tempa a zasunul puk kanaďanem k tyči – 7:4. Hosté ale nic nevzdávali a v osmatřicáté minutě snížil Patrik Stehno, který dostal možnost několika dorážek a nakonec puk za brankovou čáru dostal. Deset sekund před druhou sirénu snížil na rozdíl jediné branky hostující Ondřej Fiedler, jehož střela vypadla z Wolfovy výstroje a jen tak, tak se došourala za brankovou čáru – 7:6.

Třebíčští trenéři se rozhodli pro třetí část zápasu vyměnit brankáře a tak do branky nastoupil dorostenec Lukáš Dusík. Hosté dostali pokyn co nejvíce nerozchytaného Dusíka zaměstnat, ale k tomu nedostali příležitost. Hned třicet devět vteřin po začátku třetí třetiny totiž zvýšil na 8:6 David Křenek, jenž vrátil do sítě Vyhnálkovu Alexou vyraženou střelu. O minutu později se prosadil obránce Radim Ostrčil, který zakončil skvělou kombinaci celé první lajny. Po deváté brance hosté vystřídali brankáře. Alexu nahradil Mahdal. Od této chvíle už bylo o vítězi utkání prakticky rozhodnuto. Otázkou bylo, zda Hradečtí budou inkasovat desátý gól, nebo zda dokáží ještě stav utkání zkorigovat. Desátou třebíčskou branku měl na holi aktivitou hýřící Vondráček, který v polovině třetiny prudkou střelou přes obránce trefil tyč.

V pětapadesáté minutě se na časomíře přece jen rozsvítila desítka. Postaral se o to svým druhým zásahem v zápase David Křenek. Prokličkoval se až před brankáře, přidal ještě jednu kličku a puk poslal mezi betony rozhýbaného Mahdala.

Utkání provázela výborná kulisa, kterou vytvořilo šest stovek diváků. Ti, kteří si našli cestu na Zimní stadion Města Třebíče, určitě nelitovali.