pá 7.9.2007 | Michal Martoch, Lukáš Souček

Junioři vstoupili do extraligy těsnou porážkou 4:3 v Třebíči

K prvnímu extraligovému utkání nastoupili už i junioři. Po odložení prvních dvou kol na neurčitý termín z důvodu reprezentační akce české dvacítky se tak konečně dočkali. Před sebou neměli jednoduchý zápas. Čekala je Třebíč, která je sice nováčkem, ale v přípravě ani jednou neprohrála. A ve výborné šňůře pokračuje i nadále. Porazila totiž v úvodním utkání extraligy Hradec Králové těsně 4:3. Hradečtí prohrávali hned v první třetině 2:0, ale Petr Pospíšil ještě do přestávky stačil srovnat. Domácí však dvakrát odskočili na rozdíl dvou branek a gólové trefy Jiřího Šimoníčka a Patrika Stehna už na body nestačily. Třebíč využila domácího prostředí a má první tři extraligové body.

Prvním střelcem večera se mohl stát Vilda Burian, po přihrávce Kundely však z první přestřelil. Na druhé straně pálil od modré Kotrč, jeho ránu však Ondrůj v brance domácích vyrazil. Vychytal i Šimoníčka, který se na něj řítil osamocen. Královéhradecký brankář poté vyrazil bekhendovou střelu Němce. V čase 6:17 padla první branka utkání. Jan Kurial ujel hostujícím obráncům a střelou mezi nohy hostujícího brankáře otevřel brankový účet – 1:0. Dobrou příležitost k vyrovnání si vytvořila dvojce Březina – Pospíšil, druhý jmenovaný však z první minul. Aktivní Kurial mohl skórovat při přesilové hře, Brož však zastavil puk z jeho hole betonem na brankové čáře. Dalším z hostujících hráčů, který se řítil osamocen na Ondrůje, byl Šimoníček, ani on však na třebíčského brankáře nevyzrál. Poté, co spálil další brejk Březina, udeřili podruhé domácí. Kurial si sjel na střed a tvrdě vystřelil, vyražený puk pak lehce dorazil Petr Burián. Přesilovou hru využili i hosté. Voříšek si sjel do mezikruží a vystřelil, puk přeletěl třebíčského brankáře a dobře postavený Petr Pospíšil měl před sebou už jen lehký úkol – trefit se do prázdné branky domácích – 2:1. Hosté se však radovali ze snížení pouze čtrnáct sekund. Vítek se řítil z úhlu sám na Brože a jeho stoprocentní brankovou příležitost zastavilo až podražení. Nařízeného trestného střílení se zhostil na jedničku Vilda Burian – přesnou střelou pod břevno nad lapačku rozsvítil červené světlo za královéhradeckým brankářem – 3:1. Zvýšit mohl ještě na konci třetiny po přihrávce Buriana Kundela, Brož ho však vychytal.

Na začátku druhé třetiny vychytal Brož agilního Kuriala, prostřelit ho nedokázal ani Burian. Ondrůj zneškodnil Budajův pokus. Neprosadil se ani Voříšek, který pálil od modré. Vítek zkoušel překvapit Brože střelou z otočky, branku však nevstřelil, stejně jako královéhradecký Březina, jehož střelu chytil Ondrůj efektivně do lapačky. Udeřit mohla dvojice Petr Burián – Jan Kurial, hosty však zachránilo od pohromy pouze štěstí. Drama přichystala minuta třicátá čtvrtá. Dvojnásobnou přesilovku využil hostující Jiří Šimoníček, který střelou zblízka k tyči dorazil tvrdou ránu Spudila od modré – 3:2. Uklidnit příznivce domácích mohla opět dvojice Burián – Kurial, druhý jmenovaný však zblízka těsně minul.

V úvodu poslední dvacetiminutovky skóroval kapitán domácích, Lukáš Nahodil, když si vyměnil v útočném pásmu kotouč s Kundelou a přesnou střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť hostující branky – 4:2. Pojistit příznivý stav pro domácí mohl Kundela, ale nedokázal trefit branku hostí po přihrávce Buriana. Toho museli Třebíčští o chvíli později litovat, neboť hosté i napotřetí snížili na rozdíl jediné branky. Od modré vystřelil Fiedler a neposedný kotouč se odrazil nešťastně od zadního mantinelu před branku domácích, kde už byl připraven Patrik Stehno a bez větších problémů rozvlnil síť – 4:3. V polovině třetí třetiny se viditelně přiostřilo, hosté hráli agresivněji a působili třebíčským juniorům značné potíže, branku však už vstřelit nedokázali ani ve více než půlminutové power-play na konci utkání.