ne 6.3.2005 | Daniel Višňák

Junioři vydřeli výhru proti třinácti statečným Ústečákům

Dva ostře sledované zápasy 41. kola byly na programu v neděli. Prvním byl souboj druhého J.Hradce se třetím Mostem a druhým bylo střetnutí vedoucího Hradce Králové na ledě pátého Ústí nad Labem. Východočeši nakonec utkání zvládli i přesto, že v něm prohrávali dvakrát o dvě branky, po 40. minutách se šlo do kabin za stavu 3:1 pro Ústí, ale Hradec třemi góly v poslední třetině přeci jen třináct ústečáků přemohl a otočil vývoj utkání na svou stranu. „Zápas se celému mužstvu nepovedl, ale naštěstí jsme body získali,“ oddechl si po utkání sportovní manažer Energetiků Robert Horyna.

„Klukům asi stoupla do hlavy páteční výhra s Mostem, což se nemůže stát, hrajeme nejdůležitější zápasy sezóny a tohle se už nesmí opakovat“ mračil se Horyna. Hradec nejprve prohrával po dvaceti minutách 0:2 a když domácí přidali ve druhé třetině třetí gól, vypadalo to s hradeckými špatně a to proti nim hrálo pouze „torzo“ třinácti hráčů severočeského týmu! K obratu zavelel první brankou Lučan, ale to bylo ze strany hostů ve druhé části vše. Až v té závěrečné se přeci jen Energetici zvedli, stav vyrovnali na 3:3 Tomášem Kolafou, pro něhož to byla druhá branka v utkání a ještě v téže 52. minutě přidal čtvrtý vedoucí gól Hradce Králové Jan Heřman. Do konce zápasu se už Ústí na vyrovnání nezmohlo, a tak Východočeši vezou ze severu Čech veledůležité dva body. Ty jsou i díky vzájemnému zápasu Mostu s Jindřichovým Hradcem o to důležitější, protože aktuálně druhý Jindřichův Hradec prohrál na ledě třetího Mostu vysoko 1:6 a v tabulce už tři kola před koncem zaostává za hradeckými o čtyři body, Hradec Králové má i lepší vzájemné zápasy. Mostu chybí na první příčku bodů pět. „Nic to zatím neznamená, jsme sice blízko, ale to nám ještě nezaručuje postup,“ varuje Horyna. „Musíme si to uhrát na ledě a hlavně každé utkání odehrát 100% koncentrovaní a nic nepodcenit, to by se nám mohlo ošklivě vymstít,“ zdvihá varovný prst sportovní manažer a zároveň asistent trenéra „A“ mužstva Robert Horyna. Další utkání sehrají hradečtí junioři příští pátek na svém ledě, kde přivítají od 18:00 IHC Písek.

Komentář redaktora Martina Řežábka z celého utkání si můžete přečíst na stránkách Ústí nad Labem