so 20.9.2008 | Martin Voltr

Junioři vyškolili Klatovy

V prvním domácím utkání skupiny B Ligy juniorů přivítali hradečtí loňského účastníka krajského přeboru Jihočeského kraje, tým Klatov. Rozdíl mezi mužstvy byl znát již od první minuty, kdy se trefil do černého Ondřej Březina. Šikovný hradecký útočník si svou chvilku mohl vychutnat za celý zápas ještě třikrát a se čtyřmi góly se stal hlavním strůjcem jasného vítězství. Čestný úspěch zaznamenali hosté v přesilovce ve třetí třetině, jen pár okamžiků poté, co rozhodčí neuznal evidentní hradecký gól.

Hned v první minutě se poprvé změnilo skóre. Situaci tři na jednoho vyřešil Patrik Stehno přihrávkou na Ondřeje Březinu, který neměl problém zamířit přesně k tyči. V dalších minutách poutal pozornost David Šafránek, jehož řada nejprve hostujícím motala hlavu při přesilovce, a poté sám jmenovaný dvakrát nebezpečně střílel na hostujícího brankáře Ulče. Situaci na ledě nejlépe dokládá fakt, že hostující se s pukem dostali do útoku poprvé ve 12. minutě a jejich jediná střela v první dvacetiminutovce byla ještě z uctivé vzdálenosti. Převahu hradečtí vyjádřili dvěma góly z přesilovek. V prvním případě se Ondřej Březina nikým nehlídán zjevil před bránou a milimetrový pas Lukáše Zörklera poslal do prázdné brány. O dvě minuty později si Patrik Fink zaklepal o přihrávku, kterou následně nekompromisně napálil za Ulčova záda.

První klatovské šance tak přišly až ve 25. minutě. Možnost využít je však zhatila nejprve nepřesná přihrávka v situaci dva na jednoho a poté dobrý zákrok Balážika v domácí bráně proti střele teprve patnáctiletého Dominika Vraného. O pět minut později přišly chvíle Ondřeje Frýdy. Nejprve hradecký útočník trefil tyč, ale zanedlouho mu poslal zpoza brány puk Jan Vlček a Frýda nekompromisně zavěsil. Následně opět zahrozili Klatovští ze dvou přesilových nájezdových situací. Vyloučení jednoho z nich však znamenalo pro hradecké příležitost navýšit skóre a tohoto úkolu se ochotně ujal Ondřej Březina, který dorazil vlastní střelu a dovršil tak hattrick, čímž ale neřekl poslední slovo.

Počtvrté a naposledy se hradecký střelec Ondřej Březina trefil v úvodu třetí třetiny, když našel mezírku mezi betony hostujícího Ulče. Ve 43. minutě přišla největší dosavadní šance Klatov. Situaci po chybě Adama Svobody však zachránil domácí brankář, který svou hokejkou vypíchnul puk hostujícímu Horejšovi. Ještě zajímavějí situace přišly na řadu na přelomu 49. a 50. minuty, v době, kdy hráli Hradečtí ve čtyřech. V oslabení se do nájezdu dva na jednoho dostali Ježek a Zörkler, první jmenovaný trefil puk krásně pod břevno, kotouč se odrazil od vnitřní konstrukce brány zpět do hřiště, což ale posoudil hlavní rozhodčí jako odraz od horní tyče a jasný gól neuznal. Z protiútoku přišel jediný zářez hostů, když se do rozhozené hry hradeckých prosadil dorážkou Dominik Vraný. Brankář Balážik si vylepšil náladu pět minut poté, když střelu Horejše lapačkou výborně vytáhnul do ochranné sítě. Když už to vypadalo, že se utkání bude odehrávat bez větších změn stavu, projel klatovskou obranou David Šafránek a naservíroval puk před bránu Ondřeji Kohoutovi, který upravil na 7:1. O pár vteřin později se radoval ještě Jan Berger po své šikovné střele mezi chrániče Ulče. Zajímavý tah hradeckých přišel úplně na konci utkání, kdy si domácí vybrali oddechový čas a zkoušeli hru bez brankáře. Ta už však na konečném stavu 8:1 nic nezměnila.