pá 24.2.2023 | Martina Sikorová, Daniel Krátký

Junioři zahájili trip porážkou 1:3 s rozjetými Oceláři

Na ledě třineckých Ocelářů zapsali svěřenci Jiřího Janouška druhou porážku v řadě, pod Javorovým totiž padli se slezským soupeřem 1:3. Hradečtí mladíci i bez ofenzivních tahounů Petra Moravce a Lukáše Pajera silnému a, jedenácti výhrami v řadě, rozjetému sokovi dlouho vzdorovali, dokázali i srovnat zásluhou Lukáše Krále. Ale nakonec i přesto padli. Další duel hrají junioři již v sobotu, a to na ledě Vítkovic.

Oceláři udeřili v oslabení

O první větší šance v zápase se postarali domácí Oceláři. Robin Gerych ale v dobré pozici roh soupeřovy branky o kousek minul a z brejku se následně neprosadil ani Adam Kremnický. V jedenácté minutě si Robin Gerych vybral další porci smůly. Útočník s číslem pět byl sice sám před brankou Hradce, na Jana Kasala si ovšem nepřišel. Změnu ve skóre tak přinesla až druhá přesilovka Mountfieldu, z gólu se ale radovali domácí.

Miroslav Holinka se na modré čáře dostal za záda hradecké obrany a dobrou šanci proměnil přesnou střelou z pravého kruhu. V dresu hostů byl v úvodní části vidět hlavně Matěj Leden, který se v osmnácté minutě pokoušel o vyrovnání. Při snaze o objetí branky měl ale hradecký útočník na zádech obránce Petra Andrleho, který se postaral o to, aby k ohrožení Jakuba Miloty nedošlo.

Po vyrovnání přišla rychlá odpověď

A přáno nebylo ani Janu Venclovi na začátku druhého dějství. Hradecký útočník sice stál sám před brankářem, kam také vzápětí přišel puk. Gólman Ocelářů ale vytáhl povedený zákrok a udržel svůj tým ve vedení. Nicméně ne na dlouho.

Po delším pobytu Mountfieldu v útočném pásmu se kotouč dostal na hůl Lukáše Krále, který ho zvedl mimo dosah Jakuba Miloty. Z vyrovnání se ovšem hosté radovali jen necelé dvě minuty. Pak totiž zaúřadoval úspěšně dorážející Martin Pánek.

Třinec v závěru definitivně potvrdil výhru

O osudu zápasu ale definitivně rozhodl až závěr třetí třetiny. Po faulu Jana Moškoře dostal Hradec jednu z posledních možností na vyrovnání a nabídnutou možnost po oddechovém čase umocnil odvoláním brankáře.

Hra v šesti proti čtyřem ale Mountfieldu nesedla. Už po 39 sekundách navíc prázdnou hradeckou klec našel kapitán Ocelářů Filip Hrůzek, který se prosadil střelou z vlastního obranného pásma a stanovil konečné skóre zápasu na 3:1. Královéhradečtí tak v prvním zápase moravskoslezského tripu padli na ledě Třince po boji jen těsně, a to 1:3.

Jan Kasal 59 33 2 31 93,94 0 0

Myslím, že to bylo velmi kvalitní juniorské utkání. Bylo naprosto vyrovnané, jediný rozdíl byl v tom, že soupeř dokázal vstřelit o dvě branky více. Nás trošku trápila koncovka, pokud bychom chtěli pomýšlet na nějaký bodový zisk, tak bychom v ní museli být efektivnější.