ne 23.11.2014 | Rudolf Bernart, Jan Vavřina

Junioři zakončili první část sezóny symbolicky – jednoznačnou výhrou

Poslední mač základní části zvládli junioři, jak jsme od nich byli zvyklí prakticky ve všech předchozích sedmnácti duelech. Rebel nevydržel úvodní nápor Mountfieldu, který po první třetině vedl už 4:0. Hattrickem se v zápase blýskl Vlastimil Šeda, to brankář Patrik Ašenbrenner přišel už poněkolikáté v sezóně o čisté konto v závěrečných minutách. Inkasovaná branka ale suverénní výkon v zápase i v předešlých měsících rozhodně nemohla zastínit. První velký krok zdárně splněn, vzhůru k dalším třem. Ty ale budou o poznání náročnější...

První třetina v režii Hradce Králové

Jestliže někdo očekával, že zápas se bude odehrávat v opatrném rytmu, protože bodově oběma týmům o nic nejde, ten se zmýlil. A to hlavně na straně domácích. Ti prakticky ihned po vhození úvodního buly začali určovat tempo hry. Kde byl puk, tam byli oni. A první odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 3. minutě udeřilo duo těch nejzkušenějších. Martin Bartoň předložil exkluzivní pas Lukášovi Kastnerovi, který nedal svojí dělovkou Adamovi sebemenší šanci – 1:0.

Hradec pokračoval v útočných výpadech. Na několik nepřesných zakončení dal zapomenou Vlastimil Šeda, který pohodlně zametl odražený puk za Adamova záda – 2:0. Hosté celou dobu tahali za kratší konec. Hradec byl jasným pánem na hřišti a další branka byla jen otázkou času. Byl to opět Vlastimil Šeda, kdo dorazil Matějčkovu střelu od modré čáry a zvýšil tak na rozdíl tří branek – 3:0.

I když skóre k tomu přímo vybízelo, Aleš Krátoška nenechal své svěřence usnout na vavřínech. Hradec byl ve všech směrech lepším týmem a hnal se za další brankou. Tu dokázal vsítit Petr Dudák, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a vyhnal Adama z branky. Toho nahradil Spáčil – 4:0.

Mountfield nadále dominoval

Druhá třetina přinesla zlepšenou hru Rebelů. Ti hráli organizovaněji a zodpovědněji v obraně, ale na sílu hradeckého týmu nedokázali odpovědět vyvinutím souvislejšího tlaku.

Naopak to byli svěřenci trenéra Krátošky, kdo si nadále vypracovával šance. Petr Spáčil si musel připsat několik dobrých zákroků, aby zabránil inkasování branky. To se mu ale dařilo pouze do 37. minuty, kdy Jan Michálek tečoval střelu Karla Vladyky – 5:0.

Domácí přišli o čisté konto 72 vteřin před koncem

Do poslední třetiny vstupovaly oba týmy za rozhodnutého stavu. Hradecký mančaft si od začátku třetího dějství hlídal pohodlné vedení a nepouštěl hosty do šancí. Vlastimil Šeda potvrdil, že v den zápasu vstal pravou nohou, když dovršil svůj hattrick dorážkou Malinského střely – 6:0.

V 52. minutě předvedl krásnou individuální akci hradecký kapitán Lukáš Kastner. Ten dojel ve vlastním oslabení kotouč vyhozený Janem Skálou, přebruslil hostujícího obránce a dokonalým blafákem vstřelil sedmý gól svého týmu – 7:0.

Patrik Ašenbrenner měl celý zápas v brance Hradce jen minimum práce a když už ano, vedl si výborně. Přesně 72 sekund před koncem ale přišel o čisté konto, když ho překonal Mathias Mäki, který skvěle provedl svůj bekhendový blafák – 7:1. Hradec tak vysokou výhrou zakončil první část sezóny, ve které ztratil pouze jeden bod, a naprosto tak opanoval tabulku.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Poslední zápas základní části jsme zvládli, ztratili jsme pouze jeden bod. Ihned po zápase jsem klukům poděkoval za první krok z těch čtyř, které nás čekají. Co se dnešního zápasu týče, myslím, že rozhodla první třetina. Dnes jsme si vítězství zasloužili, od první minuty jsme měli zápas pod kontrolou a myslím, že výsledek 7:1 je odpovídající. Ano, ve druhé třetině padl pouze jeden gól, ale to se dá pochopit. Kluci si potom chtějí zahrát, a z toho trochu pramení ty chyby. Ale máme tři body, jsme první po první základní části, a to je důležité.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Odehráli jsme poslední kolo základní části. Nás trápí velká marodka, chybělo nám sedm hráčů základní sestavy. Přivezli jsme hodně mladé mužstvo, měli jsme hodně kluků ze staršího dorostu. Měli jsme moc velký respekt. Domácí mají jiné ambice než my, my jsme se dostali do finálové čtyřky, a to považuji za úspěch. Hradec má výborné hráče, určitě myslí na postup. Dnes rozhodla první třetina o průběhu celého utkání. Druhá a třetí část byla z naší strany dobrá.