čt 15.9.2005 | Lukáš Souček

Junioři získali první extraligové body za výhru, porazili Slavii 3:0!

Třetí ligový zápas v Pardubicích se juniorům příliš nevydařil, ale dnes si na domácím ledě výrazně spravili chuť. Mužstvo Slavie Praha si do Hradce přijelo jednoznačně pro body, ale ty zůstávají na domácí půdě. První třetina skončila již tradičně 0:0. Stav zápasu se měnil 30 vteřin po začátku druhé části hry, kdy se prosadil Miloslav Čermák. V 36. minutě zvyšoval na 2:0 trochu sporným gólem Martin Dulovec a minutu před závěrečným hvizdem rozhodčího pečetil výhru hradeckých juniorů střelou do prázdné branky Jakub Luštinec.

Hned v úvodu zápasu nasadil rozhodčí Homola přísný metr. Během deseti minut stihl vyloučit celkem 5 hráčů, a tak hra v plném počtu hráčů byla v první části hry spíše vzácností. Největší šance měla obě mužstva samozřejmě z přesilových her, ale oba brankáři dokázali svůj tým podržet. Slávisté měli na svém kontě téměř dvojnásobek střel domácích, ale ani jedna nenašla cestu za záda domácího Svobody, který dostal po několikadenních bolestech zad příležitost chytat. Na druhé straně to byl Dominik Kamiš, jenž stál v cestě domácím střelcům.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se podařilo Energetikům vstřelit velmi rychlý gól. Miloslav Čermák mezi kruhy vystřelil a slávistickou síť rozvlnil až z následné dorážky. V první třetině končily šance v přesilových hrách u obou brankářů, ale v čase 35:55 Hradec přesilovku využil. Miloslav Čermák našel Martina Dulovce, který vyslal na Kamiše bekhendovou střelu. Po chvíli hlavní rozhodčí jasným gestem rozhodl, že puk přešel přes brankovou čáru – 2:0. Střelec druhé branky měl stejně jako Tomáš Regner ještě příležitost zvýšit při samostatném nájezdu, ale ani jeden ze jmenovaných hráčů proti Kamišovi neuspěl.

Slavia měla stále větší a větší problémy v koncovce. Hradečtí znovu dodržovali svůj obranný systém a hostům se jen těžko přes dobře postavenou obranu Hradce procházelo. Nepomohla jim v tom ani přesilová hra, a tak přišli šance i na druhé straně. Tu největší asi měl Jakub Luštinec, když se nádhernou stahovačkou zbavil slávistického beka a švihem vystřelil. Gólového úspěchu se ale dočkal až v poslední minutě, kdy hosté hráli power-play. Martin Dulovec rozehrál na Miloslava Čermáka, jenž poslal kotouč na pravé křídlo, odkud Jakub Luštinec skóroval. Na zápase nemohli chybět ani hradečtí fanoušci, kterých na zápasech juniorů stále přibývá. Ti byli slyšet hlavně ve třetí třetině a po skončení utkání si mohli vychutnat i menší oslavu.

Ohlasy hráčů

Miloslav Čermák (útočník Hradce Králové - kapitán)
Myslím, že dnešní výkon byl excelentní a určitě jsme do toho dali srdíčko. Bylo vidět, že jsme šlapali jako mančaft a každý dodržoval to, co měl. Diváci byli výborní a za to jim velmi děkujeme!

Martin Pešout (trenér Slavie Praha) Martin Pešout
Domácí si za tu bojovnost samozřejmě nezasloužili prohrát, protože my jsme byli v koncovce neškodní. Druhý gól byl velice sporný, ale to už je věc rozhodčího. Na to bych to ale nesváděl. Jestliže ve dvou utkáních venku nedáme gól, těžko můžeme vyhrát.

Pavel Táborský (trenér Hradce Králové) Pavel Táborský
My jsme si před začátkem zápasu řekli, že budeme hrát ze zajištěné obrany a soupeřovi půjdeme do těla. Bylo vidět, že první třetinu jsme to neplnili, hra neměla šťávu ani nasazení. V této chvíli nás podržel brankář Svoboda. Ve druhé třetině už hráči začali plnit to, co jsme od nich očekávali. Šli do osobních soubojů a do střelby a z toho vlastně padla hned na začátku první branka, která nám velmi pomohla. V závěru zápasu už to bylo vyloženě o disciplíně. Pro oko diváka to byl sice trochu nelíbivý hokej, ale nám tenhle hokej přináší úspěchy a hlavně hrajeme styl, na který máme. Je vidět, že jdeme dobrým směrem. Klukům bych chtěl poděkovat za velmi krásný výsledek a také za dodržování našich pokynů.