pá 3.10.2008 | Martin Voltr

Junioři ztratili s Kolínem první bod

Poprvé v letošní sezóně si hradečtí junioři vyzkoušeli, jaké to je nevyhrát. Do cesty se jim postavili Kozlové z Kolína. Ti překvapili hned v první třetině, kdy využili dvě přesilovky a sami inkasovali jen jednou. Na 2:2 srovnával za Hradec ve 25. minutě svým pátým gólem v sezóně Patrik Stehno. Víc gólů už k vidění nebylo a tak si oba týmy rozdělily dva body rovným dílem.

Hned v úvodu první třetiny mohli jít domácí do vedení, to by ale nesměl David Šafránek trefit pouze tyč. Následující průběh třetiny zásadně ovlivnila vyloučení na obou stranách. Jednu chvíli si Hradečtí dokonce vyzkoušeli přesilovku 6 na 3, když rozhodčí přehlédli prohřešek domácích při střídání hráčů. Gól však padl až v klasické výhodě pěti proti čtyřem, ač trochu netypicky. Kolínský gólman Ročňák byl střelou Ondřeje Fiedlera zpoza brány natolik překvapen, že si ji srazil do vlastní klece. Vyrovnáno bylo v 16. minutě. Faul hradeckého Šnejdra potrestal za pouhých 18 vteřin Daniel Šebek. Hradečák ve službách Kolína dorážel puk po střele kolegy z útoku již do prázdné brány. Těsně před koncem třetiny se dostali aktivní hosté do vedení, když jim byla nabídnuta luxusní dvouminutová přesilovka 5 na 3. Tentokrát potřebovali 19 sekund, aby Martin Barták překonal hradeckého Balážika.

Nutnost vyrovnat hru i skóre si domácí rychle uvědomili. V čase 24:44 si nekrytý puk našel Patrik Stehno a suverénně ho poslal do sítě. Drobnému útočníkovi tak očividně prospělo přesunutí do formace s Janem Ježkem a Lukášem Zörklerem. I nadále chtěli skóre na svou stranu převážit více Hradečtí. Nicméně střela Davida Šafránka si opět našla jen tyčku brány Ročňáka a podobně se svou příležitostí naložil i jeho spoluhráč Ondřej Kohout. Oproti prvnímu dějství tentokrát osud zápasu mohly psát šance obou týmů v oslabení. Jan Balážik ale ukázal, proč doposud v hradeckém dresu odchytal všechny minuty. Při nájezdu dvou hráčů na jednoho domácího nezpanikařil a ramenem vytěsnil střelu Jiřího Pecky. Symetrická situace byla k vidění na druhé straně v závěru třetiny. Patrik Stehno vyhodnotil šanci dobře, jen jeho střele scházel nějaký ten decimetr.

Do třetí třetiny šli Hradečtí s jasným cílem rozhodnout zápas ve svůj prospěch, naopak prohra by dala soupeřům v tabulce velkou příležitost zdramatizovat boj o první příčku. Všechno ale končilo u brankáře Ročňáka. Nejdříve vytěsnil střelu agilního Patrika Stehna a poté si poradil i s přesilovkovou souhrou řady Berger - Březina - Fiedler. V další početní výhodě se v podstatě všichni jmenovaní střelci pokoušeli o reparát, jenže znovu neúspěšně. Rozuzlení mohlo přijít v 55. minutě. Ondřej Březina se prokličkoval až před hostujícího gólmana, na něj si však svým bekhendovým blafákem nepřišel a beton přilepený k tyčce mu vystavil jasné stop. Jen pár chvil nato nabídli domácí hostům opět dvě minuty trvající přesilu 5 proti 3. S touto příležitostí naštěstí Kolínští naložit nedokázali. To byla záminka pro hradeckého Ondřeje Kohouta, který ale jakoby odmítl rozhodnout a s lehkou pomocí protivníkovy hokejky poslal puk vysoko nad odkrytou bránu. Spasitelem se mohl stát kapitán Tomáš Seidl, který si v rohu pásma u útočné modré připravil puk tak dokonale, že jeho nahození skončilo na tyči zakleté kolínské brány. Vyloučení hostujícího Cerka v posledních vteřinách už na výsledku nic nezměnilo a zápas tak skončil dělbou bodů po remíze 2:2.