so 13.9.2008 | Lukáš Souček

Junioři zvítězili v Písku 5:2

První ligové utkání mají za sebou i hradečtí junioři. Hned v úvodu zajížděli na led silného soupeře do Písku. Už první minuty ale naznačily, že Hradec přijel pro tři body. Ve druhé minutě otevřel skóre Jan Ježek a v minutě sedmé zvyšoval už na 2:0 Tomáš Seidl. Písek ještě do přestávky snížil na rozdíl jedné branky. Ve druhé části hry skóroval Ondřej Frýda a bylo to znovu o dvě branky. Na jeho gól ještě přišla odpověď, ale na víc už Písek nestačil. Další branky Tomáše Seidla a Adama Svobody rozhodly o hradeckém vítězství 5:2.

Jiří Slabý Jiří Slabý - trenér HC VCES Hradec Králové:
Utkání pro nás začalo velice dobře. Hned ve druhé minutě jsme překvapili soupeře, když jsme vstřelili první gól a druhý jsme přidali v přesilové hře. Písku se pak podařilo dát kontaktní gól. Přesto si myslím, že jsme byli v první třetině lepší. Ve druhém dějství soupeř přidal na agresivitě v osobních soubojích a hodně nás trápil. Dokázali jsme se ale ubránit, podržel nás brankář Balážik a přidali jsme třetí branku. Ve třetí třetině jsme hráli hned ze začátku čtyři minuty v oslabení, které se nám nepodařilo ubránit a dostali jsme branku na 3:2. Potom jsme ale hru stáhli na tři útoky a soupeře jasně přehráli. Pozitivní je, že tři góly vstřelili obránci. Na začátek sezóny to byl slušný výkon. Bylo vidět dost nepřesností, ale kluci projevili obrovskou bojovnost a vůli po vítězství