so 28.10.2006 | Pavel Illich

Junioři zvítězili v derby s Pardubicemi!

Hradečtí junioři si po sérii nezdarů spravili chuť v nejlepší vhodnou chvíli, a to ve východočeském derby se sousedními Pardubicemi. Zápas se odehrával ve svižném a bojovném tempu a brankové koření na sebe nenechalo dlouho čekat. Ještě v polovině zápasu byl stav nerozhodný, ale vítězství na svojí stranu strhnul Hradec a připsal si tak po dlouhé době plné tři body do extraligové tabulky.

Od prvních minut byla na hráčích obou celků vidět velká motivace, která ke každému derby patří. Hrálo se v rychlém tempu, hráči nenechali soupeři ani kousek prostoru zadarmo. První přesilovou hru hosté nevyužili, a tak se měnilo skóre až ve 12.minutě, když se trefil domácí kapitán Jiří Janoušek. Radost z vedoucí branky ale nevydržela Hradci dlouho, o 23 vteřin později, v čase 12:52, zařídil rychlé vyrovnání Petr Nykl. Vyrovnaná bojovná bitva tak pokračovala, přesto se ještě do první sirény skóre změnilo. V 18.minutě zužitkovali domácí svojí přesilovou hru k vedoucí brance. Trefu do černého si připsal Petr Ropický.

Tempo zápasu ani ve druhé třetině neopadlo a diváci se zaručeně nenudili. Postupně se však hra přenesla do obranného pásma Hradce a hosté si začali vytvářet místy až drtivý nápor, který umocnila vyrovnávací branka, o kterou se v čase 30:25 postaral Ugo Dobiáš. Následně šli domácí do oslabení a z posledních sil se statečně ubránili. Několik těžkých zákroků si připsal brankář Marek Šimko. Na krušné chvíle zareagoval hradecký trenér oddechovým časem, aby uklidnil svůj tým. A tento tah nakonec slavil úspěch. Když se neujala ani další šance Pardubic, udeřilo před jejich brankou. Nezištnou přihrávku Ropického hravě dopravil do branky Petr Pospíšil. I přes snahu Pardubic o vyrovnání šli i podruhé do kabin domácí s jednogólovým náskokem.

Ve třetí třetině byly karty jasně rozdány – domácí chtěli výsledek udržet, případně navýšit a hosté se snažili vyrovnat, případně otočit vývoj zápasu. Nakonec byli šťastnější domácí. Po nevyužité přesilové hře stále vytvářeli tlak na branku Pardubic, až od zadního mantinelu přihrával Ropický před branku, kde byl volný Jiří Šimoníček, který tváří v tvář nedal Landsmanovi žádnou šanci – 4:2. Ani za tohoto stavu se však Pardubičtí nevzdávali. Definitivní vítr z plachet jim mohl vzít Šejnoha, ale svůj sólový únik v oslabení nedokázal proměnit. V závěru měly Pardubice ještě možnost 4 minut přesilové hry, když se dvěma fauly po sobě prezentoval Černák, ale jeho spoluhráči v čele s výborným Šimkem nedovolili soupeři skórovat. A nejen proto se mohli hradečtí hráči i trenéři radovat ze zaslouženého vítězství, třetího v pořadí.