so 26.1.2013 | Martin Voltr

Junioři zvládli důležitý zápas s Popovicemi, v přestřelce zvítězili 7:4

K jedinému utkání týdne se junioři vydali na led neoblíbených Velkých Popovic a pokud na sebe nechtěli nechat vytvořit tlak, museli bezpodmínečně zvítězit. Hned po osmi minutách ale prohrávali o dvě branky. Hradečtí však utkání čtyřmi góly otočili a i když na ně pak soupeř ještě nepříjemně dotíral, koncovku souboje zvládli Lvi na jedničku. Tomáš Půlpán dvěma údery ve třetí části završil hattrick a skóre utkání na vítězném stavu 7:4. Východočeský tým tak v čele tabulky Popovicím odskočil, na druhé místo se posunula Třebíč.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Popovice doma hrají hodně nepříjemný, agresivní hokej, prohrály tam jen s námi a s Třebíčí. Navíc se díky našim odloženým zápasům tabulka dorovnala, takže nás čekalo důležité utkání. V první třetině jsme hráli velmi špatně do obrany, soupeř měl nespočet šancí, i když my také. Hrálo se prakticky bez obran. Druhou jsme začali úplně jinak, hráli jsme velmi dobře a vedli jsme 4:2. Bohužel pak přišla nepochopitelná pasáž, kdy jsme úplně vypadli a dělali zase nesmyslné chyby v obraně. Z toho jsme inkasovali a v závěru druhé třetiny se soupeř ještě dostal zpátky do zápasu gólem na 4:5. Víceméně jsme ho tam dostali sami svými neskutečnými chybami. Třetí třetina ale byla naprosto v naší režii a skóre mohlo být ještě vyšší. Vyhráli jsme za tři body, takže jsme spokojeni.