út 17.1.2023 | Eva Šafranková

Juniorka na rozjetý Třinec nestačila. Mountfield padl 1:5

Návrat na domácí led po čtrnácti dnech si hradečtí junioři určitě představovali jinak. Třinec nastolil od začátku poměrně vysoké tempo, na které si Mountfield těžko zvykal. Hosté víceméně celý zápas dominovali. V první třetině si vytvořili dvougólový náskok, který postupně navýšili o další dvě branky. Lvům se sice podařilo deset minut před koncem snížit, Oceláři se však záhy trefili ještě jednou. Hradec tak prohrál 1:5.

Třinec se díky své převaze dostal do dvoubrankového vedení

V prvních minutách utkání probíhaly spíše souboje o kotouč, ale byl to Třinec, který jako první vystřelil. Aleš Zielinski se však trefil jen do hrudi Jana Kasala. Hosté se i nadále drželi v útočné třetině, nicméně žádnou nebezpečnou střelu ze svých hokejek nevyslali. Hradečtí se tedy museli hlavně bránit. Adam Hušek si však vytvořil zajímavou příležitost, Jakub Milota byl pozorný. Oceláři se zaslouženě v 7. minutě ujali vedení, když Miroslav Holina vypálil od modré a Vojtěch Spěváček poskakující kotouč dorazil do odkryté brány.

Oba týmy měly k dispozici několik početních výhod, které lépe sehrál Třinec. Lvům se sice tolik nedařilo, ale v jedné přesilovce Lukáš Král poslal Jiřího Klímu do samostatného úniku, jehož střela do bekhendu lízla hřbet Milotovy lapačky. Mountfield se po této akci zvedl, jenže stále nemohli najít recept na hostujícího gólmana. Při hře čtyři na čtyři se to ale podruhé v zápase povedlo Slezanům. Oskar Haas vyjel z vlastního pásma, prodral se mezi domácí obranou a bekhendem překonal Kasala – 0:2. Do kabin se jim tak šlo lépe.

Hosté ve vlastním oslabení přidali další gól

Prostřední třetina pokračovala v podobném duchu jako ta předchozí. Více ze hry měli spíše Oceláři. Ve vlastní početní nevýhodě dokonce ukázali svou sílu. Adam Cedzo, nejproduktivnější hráč hostů, projel po levé straně a zakončil přesně mezi betony – 0:3. Slezané tak potvrdili, že na prvním místě ve skórování ve vlastním oslabení nejsou náhodou. Velkou šanci měl následně Oskar Haas, jenže na Kasala svou bekhendovou kličkou nevyzrál. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou.

Možnost snížit měl Lukáš Král, avšak z těsné blízkosti netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Východočeši si zajímavé příležitosti vytvořili, ale dorážky se jim nedařili. V tomto ohledu byl lepší Třinec, který se toho nebál. Po menší potyčce se vylučovalo v obou týmech. V této herní situaci měli o trochu více navrch hosté, forhendův pokus Tomáše Šilara však Kasal vychytal. V závěru se dostal do úniku Petr Moravec, prostor mezi Milotovými betony však nenašel.

Hradec sice snížil, ale Oceláři svůj náskok ještě navýšili

Mountfield si většinu přesilovky přenesl i do třetí dvacetiminutovky, ale nic mu to nebylo platné, protože ji domácí nesehráli vůbec podle představ. Opět to byli Slezané, kteří dominovali a svoje herní nasazení přenesli i do své další početní výhody. Ve 45. minutě Filip Hrůzek vypálil od modré čáry a tento pokus ještě tečoval v předbrankovém prostoru Petr Sikora. Jan Kasal lovil kotouč ze své svatyně již počtvrté v zápase. Třinec k ničemu Hradec nepouštěl a posléze určoval tempo hry. Třeba Michal Ramik vypálil z první, ale trefil jen boční síťku.

Po poměrně dlouhé době zaútočili i Lvi, Vito Idžan obkroužil branku, Jakub Milota však svým tělem prostor u tyče utěsnil. Stejný hráč záhy přihrál na Jiřího Klímu na okraj pravého kruhu a ten dostal puk poprvé za záda Miloty. Deset minut před koncem tak Východočeši snížili na 1:4. Nebylo jim to moc platné, protože o tři minuty později se radovali zase Oceláři. Jan Moškor si najel až za Kasalovu branku, odkud vyzval ke skórování Petra Andrleho, jenž bez problémů trefil prázdnou klec. Utkání se postupně dohrávalo, několik možností si oba tým vytvořili, ale výsledek se už neměnil. Lvi tedy prohráli 1:5.

Matěj Beneš 0 0 0 -1 0
Michal Beneš 0 0 0 -1 0
Adam Bezpalec 0 0 0 -1 0
Jan Boukal 0 0 0 -1 0
Matěj Giesl 0 0 0 -3 0