út 27.1.2015 | Jan Vavřina

Juniorka proti Třebíči potvrdila první místo v tabulce. Rozhodla první třetina

Ve stejný moment, kdy se extraligový Mountfield pral doma o body s Libercem, nastoupili junioři k předehrávce 14. kola nadstavby na ledě Třebíče. První třetina se jim povedla skvěle, vyhráli ji 3:0, jenže pak přišel herní výpadek a soupeř byl rázem ve hře. Východočeši se ale vzchopili, rychle zařídili pojistku a dokráčeli si pro další tři body, kterými si upevnili první příčku ve skupině "B".

Roman Mejzlík (SK Horácká Slavia Třebíč):
Osmnáct minut jsme drželi slušný průběh zápasu i výsledek, ale potom přišel zkrat a dostali jsme tři rychlé góly, které další průběh utkání ovlivnily. Ve druhé třetině se nám podařilo snížit, i když jsme byli pod tlakem. Ve třetí části jsme dali gól na 2:3, ale okamžitě potom jsme inkasovali počtvrté. Tím se to utkání de facto rozhodlo. My jsme se do šancí dostávali minimálně a na gól se nadřeli. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci směrem do obrany a utkání odpracovali na hraně našich možností. Mužstvo soupeře je neskutečně silné, má svůj cíl, za kterým si jde a my jsme jim byli důstojným soupeřem. Škoda jen těch dvou momentů, což je konec první třetiny a rychlé odskočení na dvoubrankový rozdíl v úvodu třetí části. S výkonem jsem spokojen, ale hrubé chyby, které jsme udělali, soupeř nekompromisně potrestal.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Pro nás to bylo utkání důležité jako každé jiné. Myslím, že jsme ho zvládli dobře. Po první třetině jsme vedli 3:0, kdy jsme dali rychlé góly v krátkém časovém sledu. Vždycky se ale trošinku přizpůsobíme hře soupeře a to byl případ druhé třetiny. To nebylo úplně optimální, dostali jsme dva nešťastné góly. První byl stoprocentní vlastňák, druhý, na 2:3, byl také hodně, hodně nešťastný. Po našem gólu na 4:2 se zápas už jenom dohrával. Za stavu 3:0 jsme trochu přestali hrát, přizpůsobili se soupeři a dostali jsme nešťastné góly, čímž jsme si to zkomplikovali. Vyhráli jsme zaslouženě, celý zápas jsme měli, řekl bych, pod kontrolou.